„Měli jsme trošku obavy, Ústí v posledních týdnech vyhrávalo vysokými rozdíly, hráče jsem na to upozorňoval. Dobře jsme ale stanovili taktiku a soupeři jsme toho moc nedovolili," byl spokojen hrající trenér Šternberku Jaromír Lukášek.

A důvod k radosti měl ještě další. Jeho tým šel do vedení po rohovém kopu právě díky jeho pěkné hlavičce ve 40. minutě.

„Po poločase jsme čekali, co domácí vymyslí, ale podařilo se nám přidat gól na 2:0, což nás uklidnilo. Vyhráli jsme zaslouženě, byli jsme efektivnější a nedovolili jsme soupeři, aby si vytvořil množství příležitostí. Chci klukům poděkovat," dodal Lukášek.

Šternberští přidali druhou branku už po změně stran, kdy se trefil Jiří Toman. Poté ještě duel zdramatizoval individuální akcí domácí špílmachr Tomáš Orava, asi definitivní rozhodnutí ale padlo díky Petru Žifčákovi v 68. minutě.

Kouč Ústí Radim Žingor tak po zápase tentokrát těžko hledal pozitiva.

„Soupeř hrál chytře do útoku. Zifčák s Hlaváčkem jsou zkušení borci, kteří vědí, co a jak. Měli jsme trošku nevýhodu, když jsme dostali gól do šatny. To tam trošku zaspal Patrik Sencovici," popsal ústecký trenér situaci při první brance zápasu.

Druhý tým tabulky mohly mrzet i některé nevyužité šance.

„Po rohu měl na hlavě gól Honza Šnejdrla, byla to tutovka na zadní tyčce, ale bohužel. Šternberk byl produktivnější," mrzelo Žingora.

Na prohře Ústí se mohla podepsat i indispozice gólmana Urbáška, který sice nastoupil, avšak nebyl zdaleka fit a v závěru střetnutí musel i střídat.

„V pátek se nám na tréninku vyvrátil gólman, dvojka ani trojka nebyla k dispozici. Nakonec šel do branky David, ale druhý a třetí gól by, pokud by byl zdravý, nepustil. Nic mu ale samozřejmě nevyčítám. Je to takový srdcař, že ani neřekne, když je mu špatně," prozradil závěrem Radim Žingor.

TJ Sokol Ústí – FK Šternberk 1:3 (0:1)

Branky: 63. Orava – 40. Lukášek, 52. Toman, 68. Zifčák.

Rozhodčí: P. Pospíšil – Zaoral, M. Pospíšil. ŽK: Škařupa, Orava – Novosad, Toman, Hlaváček. Diváci: 170.

Ústí: Urbášek (85. Zeman) – Bezděk, Bočan, J. Smolka, Šnejdrla – Škařupa (89. V. Smolka), Pančochář (46. Pokorný) – Černotský (85. Holoubek), Žingor ml., Sencovici – Orava. Trenér: Radim Žingor.

Šternberk: Studený – Novosad, Mikula, Lukášek, Smrček – Zifčák, Kuba (92. Vytřísal), Toman, Tomanec (76. Vinkler) – Mudrák (85. Freib) , Hlaváček. Trenér: Jaromír Lukášek.