„Hrával i druhou ligu. Teď byl volným hráčem, tak jsme jej zaregistrovali. Domluvili jsme se, že v Ústí zkusí restart. Při své premiéře se toho zhostil velice dobře. Šlo vidět, že nehrál, ale určitě je to hráč, který má na divizi,“ pochvaloval si trenér Ústí Radim Žingor.

Jeho tým nezačal dobře, už v 10. minutě po chybě na levé straně prohrával 0:1. Ve 34. minutě ovšem srovnal Tomáš Orava.

„Od té doby to byl jasně nejlepší hráč na hřišti. Hrál jako z partesu,“ vyzdvihl Žingor domácího útočníka. Na 2:1 pro domácí pak dával Pavel Zagol.

Bohumín, který prošel změnou na trenérském postu, ale bojoval a dokázal do konce poločasu srovnat. Penaltu využil František Hanus. Domácí však nebyli s verdiktem sudích příliš spokojeni.

„V prvním poločase jsem zestárnul tak o deset roků. Byly tam věci, které se mi moc nelíbily,“ přiznal ústecký kouč.

„Urbášek říkal, že jakmile vyběhl, kopl do balonu, potom, že mu protihráč přepadl přes nohu. Ale rozhodčí pískl penaltu,“ popsal počínání svého gólmana při penaltovém zákroku.

Po změně stran nicméně dokázal skórovat Vavřík a Ústí si došlo pro zasloužené tři body.

„Klukům chci poděkovat. Bylo to těžké, ale ubojovali to. Ze tří bodů mám radost,“ uzavřel Radim Žingor.

Jana Tomečková na turnaji v Budapešti
Judo Hranice uspělo na mezinárodní i domácí scéně

TJ Sokol Ústí – FK Bospor Bohumín 3:2 (2:2)

Branky: 34. Orava, 41. P. Zagol, 59. Vavřík – 10. Vaclík, 45. F. Hanus z pen. Rozhodčí: Grečmal – Šamaj, Pospíšil. ŽK: Urbášek, Pančochář, Škařupa – Šiška, Sittek. Diváci: 200.

Ústí: Urbášek – Vavřík, Král, Michálek, J. Smolka – Vladik (89. Kádě), Žingor ml. (86. Žeravík), Pančochář, P. Zagol – Holoubek (46. Škařupa) – Orava. Trenér: Radim Žingor.