„Zaplať pánbůh se nám Orava vrátil do sestavy. Když má balon na noze, je to velice platný hráč," hodnotil přínos ústeckého špílmachra hostující trenér Radim Žingor.

Ústí začalo výborně. Po čtyřech minutách hry si na centrovaný míč nejvýše naskočil Pančochář a nedal brankáři Holáskovi šanci.

Poté však převzali iniciativu domácí, kteří těžili hlavně z rychlých průniků po stranách, a to díky Zapletalovi s Halouzkou, oba však tváří v tvář brankáři selhali. Poté sice Zapletalův halfvolej hostujícího Urbáška překonal, ale skončil jen na tyči.

Hráči Ústí hrozili hlavně z centrů. Škařupovu hlavičku vytěsnil domácí brankář konečky prstů, tu Smolkovu zase zastavilo břevno. „Bylo vidět, že domácí hráli o záchranu. První poločas byl divoký a my jsme bohužel jen nakopávali míče," hodnotil polovinu utkání Žingor.

Uklidňující druhou branku hostů přidal po změně stran v 60. minutě střídající Holoubek, jenž uklidil centrovaný míč k tyči. Poté přišla Oravova chvíle, když ze čtyřiceti metrů krásně přeloboval nepřipraveného domácího brankáře.

Tomáš Orava měl prsty i v další brance. Vybojoval míč a centrem našel nehlídaného Patrika Sencoviciho, který se hlavou nemýlil.

Určice v závěru alespoň trošku upravily skóre díky proměněné Bokůvkově penaltě, avšak konečné slovo měli hosté. Rychlého brejku využil opět Holoubek a zpečetil tak skóre na konečných 5:1.

„Bohužel, měli jsme šance na dva až tři góly, a tím výsledek změnit. Soupeř byl na rozdíl od nás produktivní a další jeho branky už plynuly z toho, že jsme museli otevřít hru," hodnotil zápas zklamaný trenér Určic Radek Tomšic.

Sokol Určice – TJ Sokol Ústí 1:5 (0:1)

Branky: 4. Pančochář, 60. a 88. Holoubek, 75. Orava, 78. Sencovici – 87. Bokůvka (z penalty).

Rozhodčí: Malčánek – Sedláček, Lizna. ŽK: Zelina (Určice). Diváci: 76.

Ústí: Urbášek – Bezděk, Bočan (46. Holoubek), J. Smolka, Šnejdrla – Černotský, Žingor (90. Vladik), Pančochář, Škařupa (90. Kočnar) – Orava (85. V. Smolka), Patrik Sencovici (89. Šerý). Trenér: Radim Žingor starší.

Určice: Holásek – Plajner, Zelina, Lakomý, Gottwald – Mariánek, Menšík, Bokůvka, Zapletal – Halouzka, Šnajdr (61. Krajíček). Trenér: Radek Tomšic.