Sokol Ústí – 1.FC Přerov 2:2 (1:1)

Skóre se v Ústí měnilo hned po sedmi minutách. K volnému přímému kopu z hranice šestnáctky se postavil přerovský Kašpárek a poprvé prostřelil Bernkopfa.

„K utkání jsme přistoupili jinak než doma s HFK. Škoda, že po naší vedoucí brance své dvě šance neproměnil ještě Schlehr,“mrzelo přerovského kouče Pavla Korala.

Navíc za dalších šest minut bylo srovnáno. Domácí zakombinovali, míč se z kopačky Oravy dostal k Černotskému, který byl ve vápně faulován Navrátilem. Míč si na značku penalty postavil Kufa a napnul síť za Judasovými zády.

„Před utkáním jsme měli problémy se sestavou. Nemohl nastoupit Koranda a tak jsme na stopera zkusili Navrátila, který se tam jakž, takž otrkal,“ řekl Koral na adresu hráče, po jehož zákroku se kopala penalta.

Domácí si v první půli vypracovali ještě další tři šance, ale dvakrát trefili tyč a jednou břevno. Výsledkem 1:1 také skončil první poločas.

Vedoucí branky se Ústí dočkalo v 58. minutě, kdy se hosté dopustili hrubé chyby, následoval rychlý brejk v podání Černotského, který si obešel i gólmana Judase a bylo to 2:1.

Domácí si poté vytvořili ještě dost šancí, aby si pojistili svůj náskok, ale nestalo se tak. S blížícím se koncem utkání 1.FC začal tlačit, hrál vabank a vyplatilo se. V nastaveném čase přiletěl do ústeckého vápna míč na vzdálenější tyč, kde číhal Kašpárek a zařídil Přerovu v hondě za divizí alespoň bod.

„Ústí mělo ve druhé půli snad čtyři gólovky, které Judas vychytal. Postupem času jsme pak soupeře přitlačili a v nastavení z toho vytěžili branku,“ dodal kouč Přerova.

„Soupeř měl odjíždět minimálně s debaklem pěti branek, ale bohužel vyrovnal v posledních minutách zápasu. Rozhodlo neproměňování šancí. Hráče ale za předvedený výkon chválím,“ nechal se slyšet ústecký trenér Vojtěch Bušina.

Branky: 13. Kufa z pen., 58. Černotský – 7. a 90.+3 Kašpárek.

Sestavy
Sokol Ústí: Bernkopf – Dostál, Plesník, Smolka, Bagar (78. Ševčík) – Skácel, Páleník, Kufa, Škařupa – Orava (85. Honeš), Černotský.
1.FC Přerov: Judas – Gřešák (82. Kučera), Mrázek, Navrátil, Hrabal – Bernard, Mar. Král, Pola, Kaďorek (75. R. Smékal) – Schleh (55. Koutný), Kašpárek.