Hosté již od počátku chytili otěže zápasu do svých rukou a svůj náskok si pohlídali až do konce. Naopak domácím fotbalistům se v úvodních minutách vůbec nedařilo.

Svůj den evidentně neměl náhradní ústecký gólman Lukšík. Nejprve ho překonal po rohovém kopu hlavičkou Skopalík, následně se při střele ze šestnáctky nemýlil Halouzka. Když domácího brankáře do 30. minuty prostřelil ještě Holly a zvýšil už na 3:0, zdálo se, že se Ústí už jen tak nevzchopí.

„Soupeř byl hodně kvalitní směrem dopředu a pro naši obranu to bylo až příliš náročné. Úvod jsme nezvládli, dařit se nám začalo až později," zhodnotil kouč TJ Sokol Ústí Zdeněk Hoffmann.

Jeho svěřenci šli do šaten přece jenom s malou nadějí na zvrat, neboť Patrik Sencovici prostřelil před přestávkou gólmana Určic.

„Řekli jsme si, že to ještě zkusíme a zatlačíme na ně," komentoval taktiku na druhý poločas Hoffmann. V úvodních minutách druhé půle se trefil z protiútoku ústecký Smolka, čímž zamotal hlavu soupeři – 2:3. Určice ale prokázaly svou zkušenost a bodový zisk si už nenechaly vzít.

Na 2:4 se trefil opět po rohu a následném závaru před Lukšíkovou brankou Vaněk, pátý gól hostů střílel z penalty Holly. Příležitost proměnit pokutový kop dostali dvě minuty před koncem také domácí, ale gól z toho nevzešel.

„V závěru bylo vidět, že náš tlak už polevil. I pokud bychom penaltu proměnili, už by to nic neřešilo. Teď je pro nás nejdůležitější v dalších zápasech uhrát doma body. Čeká nás ještě pět zápasů, a pokud chceme mluvit o záchraně, sedm bodů by nám mělo stačit," vypočítal kouč Ústí Hoffmann.

Úplně jiné starosti má jeho kolega z Určic.

„Dnes jsem s naším výkonem spokojený, možná kromě prvních dvaceti minut druhého poločasu, kdy nás domácí trochu zmáčkli. Do karet nám hraje to, že v tomto kole Oskava i Kozlovice prohrály, takže se nám zvýšil náskok na prvním místě tabulky," uvedl Evžen Kučera, lodivod TJ Sokol Určice.

TJ Sokol Ústí – TJ Sokol Určice 2:5 (1:3)

Branky: Sencovici Pat., Smolka – Skopalík, Halouzka, Holly 2 (1× PK), Vaněk. Rozhodčí: Motal – Slabý, Vachutka

Ústí: Lukšík – Černotský, Smolka, Plesník, Sencovici Pav. – Pančochář, Páleník, Skácel (55. Škařupa), Ševčík (83. Bagar) – Staněk (46. Pokorný), Sencovici Pat. Trenér: Zdeněk Hoffmann.

Určice: Nejezchleb – Javořík, Skopalík, Kocourek, Petržela – Hochman, Vaněk, Vodák, Bokůvka – Halouzka, Holly (75. Pospíšil). Trenér: Evžen Kučera.