„Kluci dostali čtrnáctidenní individuální plán přípravy a na prvním společném tréninku při prvních testech vypadali velice dobře, nikdo neodpadal. Všichni, co nedorazili, byli omluveni, já jsem spokojen,“ prozradil lodivod Sokolu.

Tým z vesničky u Hranic nyní čeká spíše hrubá fyzická příprava, do které se postupně do startu jara vmísí pět přátelských utkání. V polovině února by pak Ústečtí měli absolvovat soustředění, nikam však vyjíždět nebudou, využijí „domácích“ podmínek.

Co se přípravných duelů týče, ty Sokol odehraje převážně na umělém povrchu v Hranicích. První mač si Ústí odběhá již tuto sobotu v Šumperku. Poslední zápas je naplánován na 11. března s možným adeptem na postup do MSFL z Kozlovic.

Odejdou některé opory?

Menší vrásky trenéru Žingorovi může dělat fakt, že během zimy s velkou pravděpodobností přijde o některé z důležitých hráčů základní sestavy. Nejvíce se zatím mluví o stoperovi Aleši Michálkovi, o nějž je zájem v třetiligovém Valašském Meziříčí, kde je považován za ikonu.

„To je vlastně zatím jediný problém. Ještě se s Valmezem domlouváme, bylo to tam teď takové divočejší, došlo i ke změně sportovního manažera Býmy,“ zmínil Radim Žingor směrem k ukončení hostování Michálka v Ústí.

Nemuselo by však zůstat pouze u odchodu zkušeného stopera zpět na Valašsko. Lodivod Sokolu naznačil, že někteří borci pokukuji po zahraničním angažmá a zajímavějších finančních příležitostech.

„Dva hráči uvažují o Rakousku, ale zatím nechci uvádět, o koho se jedná. Jinak je ale mančaft kompletní,“ upřesnil Radim Žingor.

Naopak radost trenérovi udělal návrat Jiřího Smolky do plné tréninkové zátěže.

„Zatím to vypadá, že se dává do kupy, musím to zaklepat. Za to jsem velice rád, je to čistokrevný levák, kterého jsme hodně postrádali,“ přiznal kouč.

Případné posily Žingor řešit nechce ani v případě odchodů důležitých hráčů.

„Šanci by museli dostat kluci, kteří jich tolik na podzim neměli. Nechci nikde hledat, třeba hráči z béčka čekali na svou příležitost a teď se mohou dočkat,“ řekl závěrem Radim Žingor.

Přípravné zápasy TJ Sokol Ústí
sobota 27. 1. Šumperk – Ústí 12.00, UT Šumperk
neděle 11. 2. Ústí – Všechovice 11.00, UT Hranice
sobota 17. 2. Nový Jičín – Ústí 10.15, UT Nový Jičín
sobota 3. 3. Ústí – Lutín 13.00, UT Hranice
neděle 11. 3. Ústí – Kozlovice bude upřesněno