A opět se o to postaral Dolní Benešov. Sokol v domácím prostředí padl 1:3 a nedělní soupeř se tak na lídra divize dotáhl na rozdíl jediného bodu.

Horní patra tabulky nyní vypadají velice zajímavě. V soutěži se po 24 odehraných kolech vykrystalizovala šestka týmů, bojujících o titul. Mezi prvním Ústím a šestým Slavičínem je přitom rozdíl pouhých pěti bodů.

„Já osobně si myslím, že to bude Nový Jičín. Podle mě má v současné době nejkvalitnější mančaft,“ tipuje ústecký trenér Radim Žingor.

Je to však jeho tým, který je sympatickým nováčkem divize, zároveň jejím největším překvapením. A hlavně stále lídrem.

„Jsem realista, když se podíváte na Havířov a ostatní týmy, které všechny chtějí nahoru, nemyslím si, že bychom z toho měli vyjít vítězně. Ten fotbal už dělám chvilku, co si budeme nalhávat. Klukům bych to moc přál, ale nebude to tak jednoduché,“ pousmál se kouč Sokolu.

Fotbalisté Hranic. Ilustrační foto
Předčasné uspokojení? Hranice dostaly facku v Petrovicích

SMOLNÝM HRDINOU BEZDĚK

Na nedělním výkonu jeho svěřenců jej mohly mrzet individuální chyby a nevyužité šance, o což se postaral hlavně výborně chytající hostující gólman Hampel. O dvě fatální hrubky se postaral obránce Bezděk, jednu z nich však napravil vstřeleným gólem. V 67. minutě to tak bylo 1:2. Radim Žingor ovšem bekovi nic nevyčítal.

„On si to určitě uvědomuje. Je důležité, aby si z toho kluci vzali ponaučení. Nemůžou lítat v oblacích. Je to o té pokoře,“ zmínil.

Velkou čárou přes rozpočet pak byla v 70. minutě druhá žlutá karta pro domácího kapitána Černotského. Ústí, hrající na riziko na tři obránce, pak inkasovalo definitivní úder z kopačky druhého nejlepšího střelce soutěže Labudy. Ten se trefil už popatnácté.

„Nebudu říkat, že jsme se porazili sami. Ten soupeř byl kompletní a velice kvalitní. Jsou to šikovní borci, navíc hráli důrazně, přitom v mezích normy,“ chválil Dolní Benešov Radim Žingor. „Zápas se musel líbit. Přestože jsme doma prohráli, tak i lidé nakonec tleskali. Viděli, že kluci to odjezdili. Nedělal bych z toho žádnou vědu,“ dodal kouč závěrem.

Již ve středu sehraje Ústí další domácí duel. Na Hranicko zavítá dvanáctý Bohumín.

TJ Sokol Ústí – FC Dolní Benešov 1:3 (1:1)

Branky: 45. Bezděk – 9. a 67. Býma, 78. Labuda. Rozhodčí: Vondryska – Galář, Řezníček. ŽK: Michálek, Orava – Haas. ČK: 70. Černotský (Ústí, po 2. ŽK). Diváci: 370.

Ústí: Urbášek – Bezděk, Král, Michálek, J. Smolka – Černotský, Holoubek (75. Vavřík), Žingor ml. (87. Škařupa) – Orava – Vladik. Trenér: Radim Žingor.
D. Benešov: Hampel – Romaněnko, Rychnovský, Moravec, Haas – Hartmann, Gebauer, Býma (80. D. Skroch) – Adamík (87. Mlýnek), Labuda, Pecuch (89. Šefčík). Trenér: Marcel Melecký.