Podle slov trenéra Ústí vůbec nešlo o jednoduchý zápas. „Byl to spíše boj. Nám vázla kombinace, hráli jsme to hodně po krajích a zbytečně jsme ztráceli míče. Soupeř byl kvalitní, šlo vidět, že je to taky bojovný tým. Na šance jsme sice vyhráli, ale musíme z nich dávat góly," hodnotil střetnutí Radim Žingor starší.

Do sestavy domácích se po dlouhé pauze vrátil záložník Jan Pančochář a byl to právě on, kdo ve 12. minutě z přímého kopu nastřelil břevno. Velkou šanci měl poté i ústecký Pokorný, z dorážky však jen trefil ležícího Chlandu.

Domácí se za nevyužité šance ztrestali sami. Stoper Ústí Petr Bočan nasměroval centr hostujícího Procházky přímo za záda vlastního brankáře. Nečekaný gól ústecký tým trošku rozhodil, do konce první půle však přeci jen bylo vyrovnáno. Centr Oravy zužitkoval z voleje Patrik Sencovici.

Z dalších šancí se ujala až ta z 65. minuty, a byl to znovu domácí Patrik Sencovici, kdo rozradostnil ústecké fanoušky. Vstřelil tak již svůj čtvrtý gól ve dvou zápasech. Ústečtí pak měli šance na navýšení náskoku, to se jim ale nepovedlo.

Důležité jsou hlavně další tři body do tabulky, ve které patří Sokolu krásné druhé místo.

„Jsme spokojeni, udrželi jsme se vpředu tabulky. To, že na prvních dvou místech jsou dva nováčci, je možná rarita," připomněl trenér Ústí.

TJ Sokol Ústí – FK Dolany 2:1 (1:1)

Branky: 39. a 65. P. Sencovici – 23. Bočan (vlastní).

Rozhodčí: Podhajský – Kološ, Dorušák. ŽK: Bočan, P. Sencovici – Bednář, Valenta, Procházka, Vrána, Čapek, Lasovský. Diváci: 140.

Ústí: Urbášek – Bezděk, Bočan, Smolka, Šnejdrla – Černotský, Pančochář, Žingor ml. (67. Merta), P. Sencovici – Orava (86. Smolka), Pokorný (90. Vladik). Trenér: Radim Žingor st.