TJ Sokol Ústí – TJ Sokol Lázně Velké Losiny 4:1 (2:0)

Ústečtí zahájili utkání ideálně a hned v první minutě po centru z leva se prosadil hlavou Orava. Losiny ve snaze rozehrávat míče se dopouštěly nepřesností, ze kterých těžilo Ústí, ale velké šance Oravy a Páleníka zůstaly nevyužity.

Soupeř hrozil převážně ze standardních situací, ale žádnou nedokázal proměnit ve vyrovnávací branku. Domácí se snažili zvýšit své vedení a povedlo se jim to ve 39. minutě. Důrazný Juga prošel po pravé straně, nacentroval polovysoký míč, který zakončoval Orava a následně dorážel Koňařík – 2:0. A za tohoto stavu se také odcházelo do kabin.

Ve druhé půli zatlačily Losiny domácí hráče na vlastní polovinu. Největší šance se jim naskytla v 68. minutě, kdy opět po dobře zahraném trestném kopu vznikl závar před Bernkopfovou brankou, avšak prudce nastřelený míč skončil na břevně.

Ústečtí zvýšili aktivitu a potrestali hrubku hostující obrany Oravou. Soupeř poté korigoval deset minut před koncem, kdy snižoval Václavský. Konečnou podobu výsledku dal ale Plesník, který v 82. minutě proměnil pokutový kop – 4:1.

„Začali jsme dobře a prvních 25 minut jsme soupeře přehrávali díky dobrému presingu. Soupeř poté přebral iniciativu a hrozil především ze standardních situací. Úvodních 15 – 20 minut druhého poločasu bylo z naší strany vlažných. Přežili jsme velkou šanci soupeře, přidali třetí branku a závěr utkání se už pak jen dohrával. S výsledkem a s přístupem hráčů jsem spokojený. Jsou to pro nás důležité tři body,“ řekl Deníku Vojtěch Bušina, kouč Ústí.

Branky: 1. a 73. Orava, 39. Koňařík, 82. Plesník (pen) – 80. Václavský.

Sestavy

Sokol Ústí: Bernkopf – Juga, Smolka, Plesník, Palacký – Škařupa, Páleník, Skácel, Ševčík (65. Staněk), Orava (85. Janásek), Koňařík (75. Bagar).

Sokol Velké Losiny: Neoral – Musil, Strnad, Neumann, Šabo – Vývoda (Sládek), Král, Neměček, Šimák (60. Nedvěd) – Navrátil, Smrž (45. Václavský)­. (red)