„Přizpůsobili jsme taktiku jejich bilanci. Kluci hráli a nepouštěli je vůbec k ničemu. Ve druhém poločase jsme dali po osmi minutách gól na 1:0, vzápětí jsme odskočili na 2:0, což bylo důležité," prozradil na úvod ústecký lodivod Žingor.

Ústečtí zpočátku disponovali spíše neštěstím. Nepodařilo se jim proměnit dvě penalty a na konci prvního poločasu tak svítil na výsledkové tabuli výsledek 0:0. Po faulu na Luboše Maléře nejdříve nestřelil pokutový kop Petr Holoubek. Další trestné střílení pak nedal Maléř, jenž penaltu zakopal do země. Po fotbalové stránce byl dle trenéra Ústí první poločas v pořádku. Borce z Hranicka však srazila skutečnost plichtovního stavu na konci dějství.

Obrat nastal po změně stran. V 53. minutě otevřel skóre domácí Petr Černotský. Na něj o pár minut později reagoval Pančochář, jenž zpracoval přihrávku výše jmenovaného Maléře a skóroval na 2:0. Druhá branka ze strany domácích byla pro utkání klíčová. Ústí mělo zápas pod kontrolou až do 79. minuty, kdy na 2:1 snížil hněvotínský fotbalista Jan Šulc. „Oni posunuli svého kapitána na hrot, balón dotlačili za čáru a bylo. Naši kluci znervózněli," řekl Radim Žingor.

Vzápětí přišla na Ústecké další penalta. Třetí pokutový kop utkání konečně proměnil Patrik Sencovici. Hněvotín se však rval až do konce. „V poslední minutě nakopli míč a my jsme se nechali znovu strhnout. Pančochář s Pavlem Sencovicim nepohlídali Lošťáka, který patří mezi jejich nejnebezpečnější hráče," líčil situaci kouč Sokola. Lošťák nakonec propasíroval druhý gól Hněvotína za záda domácího brankáře Davida Urbáška a snížil na 3:2.

„Bylo dobré, že jsme výsledek udrželi. Konec však neodpovídá průběhu utkání," posteskl si Radim Žingor. Jeho svěřence nyní čeká nabitý týden. Ve středu se celek z Hranicka postaví na Ústeckém kolbišti ambicióznímu Šternberku v rámci předehrávky 14. kola. V neděli pak Sokol uzavře domácí šňůru proti Velkým Losinám.

TJ Sokol Ústí – Hněvotín 3:2 (0:0)

Branky: 53. Černotský, 57. Pančochář, 88. Sencovici Patrik (pen.) – 79. Šulc, 90. Lošťák

Rozhodčí: Vrba – Malčánek, Štětka

ŽK: Smolka – Šrom, Kobylík David, Čech Antonín, Kobylík Petr, Lošťák ČK: Čech Antonín.

Diváci: 180.

Sestava TJ Sokol Ústí: Urbášek – Sencovici Pavel, Smolka, Černotský, Sencovici Patrik – Holoubek (88. Vladík), Pančochář, Šnejdrla – Orava, Žingor Radim ml. – Maléř (90. Váňa)

Sestava Hněvotína: Běhalík – Lakomý, Šulc, Šrom – Kobylík – Benýšek, Čech Antonín, Kobylík, Lošťák, Kratochvíl – Šenkyřík

Lubomír Budný