Kouč Radim Žingor ovšem oznámil, že se jednalo o jeho poslední utkání na ústecké lavičce. Od trénování si chce na nějakou dobu odpočinout. I proto měla rozlučka s divizním ročníkem jistou pachuť.

„Mám nějaké zdravotní problémy, takže jsem už 24. dubna oznámil, že tohle bude na nějakou dobu můj poslední zápas,“ prozradil Radim Žingor.

Zejména první půle ve Vsetíně byla dle jeho slov mizerná. Důkazem budiž vedení domácích 2:0, které obstarali Naňák a Kovács. Oba góly přitom padly podobným způsobem – hlavou po centru z levé strany.

„Dnes to byla obrovská ostuda. Byl to soupeř, kterého jsme měli porazit. Výkon je pro mě obrovským zklamáním, hlavně v prvním poločase,“ mrzelo trenéra.

Po změně stran se jeho svěřenci probrali, začali tlačit, snížení Patrika Sencoviciho však přišlo příliš pozdě, konkrétně v 81. minutě. Další šance pak Ústí nevyužilo.

„Druhý poločas byl daleko lepší, pustili jsme soupeře tak třikrát za půlku. Ale nebylo nám přáno, měli jsme i trochu smůly,“ zmínil kouč Sokola.

ÚSTÍ BUDE PÁTÉ, KDO POSTOUPÍ?

Teoretická šance na titul či alespoň „medailové“ umístění se tak rozplynula.

„Měli jsme jasně vyhrát. Podržel je Eliáš, ale byli oslabení o některé hráče základu, stejně jsme toho nevyužili,“ pokrčil Žingor rameny.

„Pokud nejste první, tak je jedno, jestli jste druhý, čtvrtý nebo pátý. Za sezonu jsem spokojen, poslední zápasy tomu ale bohužel daly takovou pachuť,“ dodal.

Závěrem přidal poděkování za veleúspěšné čtyři sezony v týmu z vesničky u Hranic. „Chtěl bych poděkovat všem hráčům, funkcionářům a fanouškům. Vyzvednout bych chtěl hlavně Pepu Velochu, který se mnou ty čtyři roky vydržel,“ nezapomněl Žingor na svého asistenta.

Titul a šanci na postup do MSFL tak už mají pouze tři týmy. První Benešov vede o bod před Kozlovicemi a Havířovem. Pokud v sobotu zvítězí v Hranicích, může slavit. Jenže Sportovní klub hraje na dálku o nutnou záchranu s Petrovicemi. Lokomotiva zase hostí Havířov.

Druhou nejlepší výchozí pozici tak mají Kozlovice, které zajíždí do Slavičína a mají jasně nejlepší vzájemnou bilanci se všemi aspiranty na postup.

Klíčová divizní utkání se hrají v sobotu od 17 hodin.

Plovárna v Hranicích
Koupací sezona v Hranicích začala. Plovárna shání plavčíky

FC Vsetín – TJ Sokol Ústí 2:1 (2:0)

Branky: 27. Naňák, 42. Kovács – 81. Pat. Sencovici. Rozhodčí: Lysák – Volek, Kovářčík. ŽK: Dulík, Stuchlík – Bezděk, Pat. Sencovici, Michálek, Žingor ml. Diváci: 150.

Vsetín: Eliáš – Dulík, Kovács (59. Jakeš), Surovec, Stuchlík, Jaroš (21. Řeřucha), Maček, Naňák, Hořelica (73. Vojtášek), Bublák, Zuzaňák. Trenér: Miroslav Mičega.
Ústí: Částečka – Bezděk, Michálek, J. Smolka, Vavřík – P. Zagol, Pančochář, Holoubek (62. Král), Pat. Sencovici – Orava (46. Žingor ml.), Vladik (76. Váňa). Trenér: Radim Žingor.