Hosté v nedělním zápase potvrdili roli favorita a k vítězství dokráčeli bez větších potíží.

„Myslím, že jsme od začátku působili fotbalovějším dojmem. Po minulé nešťastné domácí porážce jsme si chtěli napravit reputaci. To se nám dokonale podařilo," uvedl spokojený trenér HFK Jiří Derco.

Do vedení se hosté dostali už v sedmnácté minutě, kdy se po chybě domácí defenzivy trefil Svorada. Přestože územní převahu i později drželi hlavně hosté, na hubeném jednogólovém vedení se dlouho nic nezměnilo.

„Do posledních minut to bylo na vážkách. Utkání jsme měli rozhodnout daleko dříve. Ve finální fázi nám prostě chybí klid, trpělivost a hlavně zkušenost. I když pojistka měla přijít mnohem dříve, zaplaťpánbůh, že nakonec vůbec přišla. Zápas se tak dohrál v klidu," dodal po duelu trenér Derco a připomněl tak situaci z 89. minuty zápasu. V době, kdy se domácí nadechovali k závěrečnému tlaku, se Hapalovi povedl rychlý protiútok a po kličce Jiřímu Chrásteckému z ostrého úhlu zakončil do odkryté brány.

Ústí se tentokrát muselo obejít bez Romana Bernkopfa, který laboruje se zraněním. Mezi tři tyče se tak postavil právě zmíněný Chrástecký, jinak brankářská dvojka. Přestože dvakrát inkasoval, v závěru se zaskvěl chycenou penaltou a až do 89. minuty tak držel naděje svého týmu na bodový zisk. Ten se však nakonec nedostavil.

„Gólmany teď pravidelně po dvou zápasech střídáme, navíc Bernkopf má zřejmě natržené lýtko. Zdravotní problémy ale mají i hráči v poli. Páleník hraje se zraněním, takže jeho výkon je tím hodně limitovaný. Z tohoto pohledu není situace příliš dobrá. Přesto se příští kolo doma budeme snažit bodovat, i když víme, že proti Určicím to bude velice složité," uzavřel trenér Ústí Vojtěch Bušina.

Sokol Ústí – 1. HFK Olomouc B 0:2 (0:1)

Góly: 17. Svorada, 89. Hapal. Rozhodčí: Vladimír Boček – Petr Svozil, David Kopecký. ŽK: 3–2. Diváci: 180

Ústí: Chrástecký – Hradil (65. Juga), Palacký, Smolka, Bagar (80. Páleník) – Plesník, Pančochář, Skácel, Ševčík (46. Rebenda), Orava, Škařupa. Trenér Vojtěch Bušina.

HFK Olomouc B: Pavelka – Dluhý, Vykydal, Šimko, Filipský (90. Štěpánek) – Kotůlek, Svorada (76. Grézl), Vlček, Zifčák, – Hapal, Vališ. Trenér: Jiří Derco.