Do vedení se domácí dostali se po patnácti minutách. Šigut obehrál kličkou obránce a poněkud překvapivou střelou zpoza šestnáctky k tyči otevřel skóre.

„Do utkání jsme vstoupili nervózně. Z naší strany to bylo takové křečovité, ale dali jsme v první poločase dvě branky, což nás uklidnilo," prozradil Zdeněk Hoffmann, trenér Sokola Ústí.

O druhý gól se postaral Páleník, který zužitkoval přihrávku Šiguta a chytrou střelou pod břevno navýšil pro Ústí vedení.

Šternberk zajisté mrzely dvě zahozené příležitosti jimiž se během první pětačtyřiceti­minutovky prezentoval.

„Určitě jsme v úvodu nebyli horším týmem. Střetnutí bylo vyrovnané. Dostávali jsme se do šancí, ale bohužel je nedokázali proměnit v gól," zmínil zklamaný Oldřich Sklenář, kouč Šternberka.

Ve druhé půli se hrálo převážně jen na jednu branku.

„Byli jsme jednoznačně lepším týmem, což jsme potvrdili také třetí vstřelenou brankou," zhodnotil počínání mužstva Hoffmann.

O tu se postaral velmi aktivní Šigut, jenž těžil z kvalitního presinku spoluhráčů. Dostal se až před brankáře, tomu udělal kličku a skóroval – 3:0.

„Prakticky jsme udělali tři chyby, které domácí dokázali potrestat. Ještě za stavu 2:0 to bylo hratelné. Zdůraznil jsem hráčům, že je potřeba zpřesnit hru, hrát po zemi a tlačit se více do vápna. Bohužel třetí gól nás položil," připustil Sklenář.

Pouták.Hosté se ve snaze pokusit o drama už museli otevřít hru, ale k výraznějšímu tlaku se už nedostali. Naopak hosté mohli ještě své vedení navýšit.

„Bylo znát, že to bylo první utkání sezony. Na obou stranách bylo mnoho nepřesností. Nám se podařilo využít některé své gólové příležitosti a posléze jsme už soupeře k ničemu nepustili. Naše vítězství bylo zcela zasloužené," zhodnotil úspěšné vystoupení svých svěřenců spokojený Hoffmann.

„Z porážky samozřejmě nemůžeme dělat nějaké velké závěry. Chyběli nám někteří stabilní hráči, což se určitě na naší hře projevilo. Kdybychom v počátku utkání proměnili své příležitosti, tak výsledek mohl být třeba opačný. Bohužel se to nepodařilo. Musíme zabojovat v následujícím zápase s Kozlovicemi," dodal Sklenář.

TJ Sokol Ústí – FK Šternberk 3:0 (2:0)

Branky: 15. Šigut, 33. Páleník, 50. Šigut. Rozhodčí: Štětka – Částečka, Kulička.

Ústí: Bernkopf – Pav. Sencovici, Zima, Plesník, Bagar – Škařupa, Škorňa, Páleník (75. Černotský), Ševčík (83. Staněk) – Pat. Sencovici (46. Skácel), Šigut. Trenér: Zdeněk Hoffmann.

Šternberk: Studený – Sklenář, Novosad, Kymlička, Tomanec – Steklý, Valtr, Hlaváč, Mudrák – Hlaváček, Jurečka (46. M. Frieb). Trenér: Oldřich Sklenář.