Vyrovnání zařídil hostům dvacet minut před koncem nejlepší střelec soutěže Matěj Šinogl. Ústí je tak momentálně na třetí příčce, lázeňský celek okupuje pátou pozici.

„Bod je pro nás určitě ztráta, s ohledem na vývoj utkání a na to, že soupeř přijel trošku oslaben. Doma se musí vyhrávat. Kluky jsem upozorňoval na to, že Šinogl je střelec a musíme si na něj dávat pozor, ale tentokrát nám trošku nevyšlo střídání," hodnotil duel trenér Ústí Radim Žingor.

Úvodní šance Ústí zůstaly nevyužity zejména díky výborně chytajícímu brankáři Losin Dominiku Hatalovi. Domácí se tak prosadili až necelých pět minut před koncem poločasu.

Tahoun Ústí Tomáš Orava předvedl jednu ze svých individuálních akcí a přes Pokorného se míč dostal k Janu Šnejdrlovi, který v tutovce nezaváhal.

Ve druhé půli pokračovala zajímavá podívaná. Šance byly k vidění na obou stranách, ujala se však pouze ta ze 70. minuty. Nepokrytý Matěj Šinogl vstřelil už svůj čtrnáctý gól v soutěži.

Další branku už 120 diváků v Ústí nevidělo, zápas tedy dospěl ke spravedlivé dělbě bodu.

Poslední vzrušení obstaral přítomným pouze hostující kapitán Jan Gargulák, který za protesty deset minut před koncem viděl druhou žlutou kartu.

„Zápas měl náboj, byla to jízda. Pěkné utkání," glosoval na závěr kouč Ústeckých.

TJ Sokol Ústí – TJ Sokol Lázně Velké Losiny 1:1 (1:0)

Branky: 41. Šnejdrla – 70. Šinogl.

Rozhodčí: Křepský – Zaoral, Grečmal. ŽK: Šnejdrla, Orava, Vladik – Tejkl, Šinogl, Macek. ČK: 81. J. Gargulák (po 2. ŽK, Losiny). Diváci: 120.

Ústí: David Urbášek – Bezděk, Bočan, Smolka (49. P. Sencovici), Šnejdrla – Černotský (84. Vladik), Radim Žingor ml., Orava, Škařupa – Merta (68. Holoubek), Pokorný. Trenér: Radim Žingor starší.

Velké Losiny: Hatala – Macek, Kupčík, J. Gargulák, M. Gargulák – Nýdecký, Tejkl, Šinogl, Zatloukal – Linet, Jenčke (67. Hegner). Trenér: Jiří Mika.