„V Litovli jsme hráli ze zabezpečené obrany na brejky, kdežto teď musíme tvořit hru a být aktivnější," pověděl kouč Ústí Zdeněk Hoffmann svému týmu před zápasem.

Snad do největší šance celého utkání se dostal v první půli domácí kapitán Plesník, který po přihrávce Škařupy šel sám na gólmana Švrčinu, ale ten jej vychytal.

„Jednalo se o remízový zápas. Příležitosti na vstřelení branky byly na obou stranách. Možná, že my jsme měli větší. Navíc ve druhé půli jsme soupeře téměř nepustili do zakončení. Je však pravdou, že v úvodním dějství si i domácí vypracovali vyložené příležitosti, ale nás podržel brankář. Po přestávce jsme byli lepší a drželi míč častěji na svých kopačkách," popisuje zápas ze svého pohledu Milan Biedrava, trenér Zlatých Hor.

Remízový duel, jemuž by slušela spíše dělba bodů, v 91. minutě doznal vítěze. Domácí rozehrávali z poloviny hřiště standardní situaci a míč poslali hluboko do vápna přímo na hlavu Blažka, který z pěti metrů překonal Švrčinu.

„Brankář se stopery se nedomluvili, byla to jednoznačná chyba v komunikaci, která nás stále bod. Fotbal je o chybách a my jsme ji udělali v ten nejnevhodnější moment, za což nás domácí potrestali," mrzelo trenéra hostí.

V Ústí se naopak mohlo slavit. „Na šance jsme zřejmě vyhráli a v závěru se na nás usmálo štěstí. Pro soupeře, který byl hondě kvalitní hlavně ve středu zálohy, to bylo nešťastné utkání. Herně se totiž jednalo o vyrovnaný duel. Dobrý kus práce odvedla obraná čtveřice včele se stopery Pančochářem a Smolkou," dodal kouč vítězného celku Zdeněk Hoffmann.

TJ Sokol Ústí – FK Zlaté Hory 1:0 (0:0)

Branka: 90.+1 Blažek.

Rozhodčí: Štětka – Částečka, Kašpar. ŽK: 3 – 1. Diváků: 150.

TJ Sokol Ústí: Zeman – Palacký, Pančochář, Smolka, Ševčík (87. Juga) – Škařupa, Skácel, Plesník, Staněk (63. Bagar) – Lhotský (53. P. Sencovici), Blažek. Trenér: Zdeněk Hoffmann.

FK Zlaté Hory: Švrčina – Pluhařík (25. Madejczyk), Škoda, Karlík, Plhák – Dočekal (80. Zálešák), Hoffmann, Minka, Petroš (86. Ondrušek) – Charalambidis, Brückner. Trenér: Milan Biedrava.

Ve třetím kole zajíždí Ústí na trávník do Hodolan, kde se v neděli dopoledne střetne s rezervou druholigového 1.HFK Olomouc.