Dění na hřišti po dobu celého utkání hodně ovlivnil ostrý vítr. „První půle byla z naší strany vlažná. Nehráli jsme svou agresivní hru, hodně jsme soupeři dávali prostor ve středu hřiště a málo se vraceli,“ pověděl domácí kouč Vojtěch Bušina.

Do první vážnější šance se dostal domácí Ševčík, ale neuspěl. Ústí si v úvodní půli vytvořilo tři gólovky, ovšem ujala se pouze jedna. Ve 38. minutě se prosadil po centru zprava útočník Orava a poslal svůj tým do vedení. Vzápětí mohl zvýšit Skácel, ale gólman Přibyl jeho střelu vyrazil.

A tak přišel trest od Mackovíka, který hned čtyři minuty na to vyrovnal. Do kabin se tedy šlo za nerozhodného stavu 1:1.

„Želatovice hrozily především ze standardních situací. Přestože si žádnou vážnější šanci nevytvořily, prosadily se díky naší nedůslednosti,“ zlobil se Bušina.

Domácí po příchodu z šaten vysunuli presing a aktivně napadali rozehrávku soupeře. Zhruba dvacet minut před koncem vysunuli dopředu i třetího útočníka.

„Vytvořili jsme si dost šancí ke skórování, ale buďto zákrok brankáře nebo nepřesná koncovka byly důvodem toho, že jsme už další branku nevstřelili,“ podotknul trenér.

Naopak Želatovičtí si málem odvezli všechny tři body, když v nastaveném čase Mackovík mohl proměnit brejk ve svou druhou a vítěznou branku, ale nestalo se tak. Oba soupeři se tedy rozešli smírně.

„Bylo by to asi pro Ústí příliš kruté. Předvedli jsme sice slušný výkon, měli jsme i nějaké šance, remíza je ale spravedlivá,“ nechal se slyšet želatovický kouč Bohumil Chodil.

„Utkání jsme začali vlažně. Hosté v poli prokázali své kvality, když hrozili především ze standardních situací. Stále jsme tak museli být na pozoru. Po herní stránce to z našeho pohledu nebylo nic moc. Ve hře bylo dost nepřesností, což měly na svědomí terén a silný vítr. Remíza je určitě zasloužená, ale pro nás to je ztráta,“ dodal trenér Ústí Vojtěch Bušina.

Sokol Ústí – FC Želatovice 1:1 (1:1)

Branky: 38. Orava – 42. Mackovík.

Sokol Ústí: Bernkopf – Dostál, Plesník, Smolka, Bagar – Skácel, Páleník, Kufa (70. Honeš), Ševčík (46. Škařupa) – Orava, Černotský.

FC Želatovice: Přibyl – Juráň, Dlouhý, Figur – Koplík, Juránek Hetych, Zehnálek – Havlík, Vrba, Mackovík.