„Dneska se nám zápas nevyvedl herně, ale naše kolektivní síla nakonec slavila úspěch. Někteří hráči nepředvedli na nerovném hřišti svůj standard a na předvedené hře se tento fakt musel projevit," načal své hodnocení ústecký trenér Radim Žingor.

Výborný výkon předvedl stejně jako v předešlém kole v Želatovicích hněvotínský gólman Jaroslav Běhalík. Ve svých šancích na něj v první půli nevyzráli hostující Maléř, Pokorný ani Bezděk.

Emoce vzplály před odchodem do šaten. Hrající trenér Hněvotína Petr Kobylík srazil unikajícího Černotského k zemi nejprve nečistým zákrokem, poté ještě oběma rukama. K nespokojenosti Ústí dostal pouze žluté napomenutí.

Dobývání domácí branky pokračovalo i ve druhém poločase. Nakonec se ujal pouze nechytatelný projektil Petra Černotského ze 75. minuty po rohovém kopu.

„Škoda nevyužitých šancí z první půle, zápas mohl být rozhodnutý daleko dříve. Domácí se určitě chtějí zachránit, ale hráli na 0:0. Když jim navíc zachytal Jarda Běhalík, jehož výkon musím vyzdvihnout, měli ke svému cíli blízko," uznal Radim Žingor.

Nakonec ale jeho tým urval tři body a spokojen mohl být i s návratem důležitého hráče Patrika Sencoviciho po dlouhém zranění. „Na hřišti byl cítit," zmínil kouč.

V dalším kole jedou Ústečtí do Velkých Losin, tedy na půdu jednoho z členů „silné čtyřky" letošního krajského přeboru. Zápas se odehraje v sobotu dopoledne.

FC Hněvovtín – TJ Sokol Ústí 0:1 (0:0)

Branka: 76. Černotský.

Rozhodčí: Bartuněk – Dorušák, Vrba. ŽK: P. Kobylík, Schinneck, P. Hořava, Šulc – Žingor ml., Maléř, Škařupa. Diváci: 120.

Hněvotín: Běhalík – Lakomý, Šulc, Schinneck, Šrom – P. Kobylík – P. Hořava, Novotný, Šenkyřík, Vohralík (21. Pagáč) – Tošenovský. Trenér: Petr Kobylík.

Ústí: Urbášek – Bezděk, Pavel Sencovici, Smolka, Zagol (75. Šnejdrla) – Černotský, Pančochář (86. Vladik), Žingor ml. (71. Škařupa), Patrik Sencovici – Maléř, Pokorný. Trenéři: Radim Žingor, Josef Velocha, Robert Marek.