Se žádostí o dotaci uspělo také Ústí, které má od poloviny října na fotbalovém hřišti zabudované nové zavlažovací zařízení.

„Při pravidelné závlaze hřiště by se nám náklady měly snížit prakticky o polovinu. S pomocí dřívějšího zařízení se hřiště zavlažovalo osmnáct hodin, tedy prakticky celý den. Nyní to bude jen dvě nebo tři hodiny. Ušetříme hodně na lidské práci, ale také náklady za vodu a elektriku budou o dvě třetiny nižší," informoval starosta obce Libor Vykopal, který je zároveň místopředsedou tamního sportovního oddílu TJ Sokol Ústí.

Žádost obce na Hranicku uspěla na okresním fotbalovém vedení a následně putovala na vedení krajské. Ústí nakonec získalo dotaci přes Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR ve výši 236 tisíc.

„Nechali jsme si udělat tři nabídky. Firma, která ji měla nejvýhodnější, akci realizovala. Dotace nám nakonec pokryla sto procent nákladů. Instalace pak i několika faktory trochu zlevnila," uvedl starosta.

Na ústeckém hřišti se tak v současnosti nachází celkem čtyřiadvacet trysek, v každé ze šesti řad jsou čtyři trysky. Výhody systému jsou prý veliké.

„Teď na podzim je vlhko, proto ty největší přednosti nemůžeme úplně docenit. Ale už při předávání jsme si vyzkoušeli, že systém dobře funguje. Výhodou je i naprogramování samotné závlahy, která může probíhat třeba během nočních hodin," uzavřel starosta obce.