V první polovině hry ukázali větší motivaci hosté, kteří před tímto zápasem neměli ještě v tabulce ani bod. Vytvářeli si pohledné šance, avšak nedařilo se jim v zakončení. Bránu několikrát přestřelili, nebo jejich střelecké pokusy zlikvidovala domácí obrana spolu s brankářem. „V prvním poločase jsme podali slabší výkon. Věděli jsme, že Želatovice jsou nám dobrým soupeřem, který byl navíc motivován možností prvního bodového zisku. My máme některé hráče zraněné, jiní si vybírají dovolenou," komentoval místopředseda TJ Sokol Ústí Libor Vykopal.

Želatovickým se navíc do sestavy vrátila opora týmu a klíčový hráč Dlouhý. Ačkoliv si Ústí mnoho šancí před přestávkou nevytvořilo, dokázalo vstřelit gól do šaten zásluhou Skácela ve 44. minutě – 1:0. Odpověď přišla krátce po pauze. Hosté po kombinaci přihrávek ve středu hřiště předali míč Fabiánovi do útoku, který s trochou štěstí umístil střelu těsně pod břevno – 1:1.

„V prvním poločase jsme byli lepší jednoznačně, potom už to tak jasné nebylo. Faulovalo se, hrálo se rozkouskovaně. Ani domácí už nebyli úplně bez šancí a byli bojovnější. Jsem ale rozpačitý z výkonu hlavního rozhodčího, který dle mého názoru druhou půli negativně ovlivnil," míní trenér FC Želatovice Pavel Hošek.

Jeho svěřenci by před zápasem byli rádi za každý bod, vzhledem k jeho průběhu je pro ně ale nakonec remíza spíše ztrátou. „Měli jsme ve druhé půli pět až šest dalších šancí. Konečně jsme fungovali jako tým, za což musím všechny pochválit," dodal Hošek. Kolegové z protější domácí lavičky jsou rádi za bod. „Myslím si, že remíza byla nakonec spravedlivá," sdělil Vykopal.

Naději na zvrat utkání ještě rozdmýchal ústecký Ševčík minutu před koncem, který se ocitl sám před bránou Želatovic v obrovské šanci. Jeho hlavička ale nebyla přesná, a tak utkání skončilo nerozhodně po jednom gólu na každé straně.

TJ Sokol Ústí – FC Želatovice 1:1 (1:0)

Branky: 44. Skácel – 53. Fabián. Rozhodčí: Kubec – Sedláček, Slota.

TJ Sokol Ústí: Bernkopf – Černotský, Plesník, Zima, Ševčík – Skácel (56. Škařupa), Škorňa, Páleník, Pat. Sencovici (Kočnar) – Staněk (Palacký), Šigut. Trenér: Zdeněk Hoffmann.

FC Želatovice: Bělík – Bernard, Čtvrtníček, Němec, Dostál – Matušík, Dlouhý, Havlík, Fabián – Svačina, Jemelka (82. Žandovský). Trenér: Pavel Hošek.