V neděli dopoledne se v Ústí nedaleko Hranic setkaly dva týmy s odlišnými ambicemi. Zatímco domácí na jaře místo vedení v tabulce s pokorou řešili, kdy budou mít jistotu záchrany, tým Miroslava Matušoviče cílí za postupem. Jenže zápas vyzněl jasně ve prospěch divizního nováčka.

"Jsme moc rádi. Havířov celkem přesvědčivě vyhrával a je vidět, že chce jít do MSFL. Naše zázemí, stadion, počet obyvatel se pochopitelně s Havířovem nedá srovnat. Oni ale zřejmě doplatili na úzký kádr a v závěru zápasu se už hádali mezi sebou," všiml si trenér Ústí Radim Žingor.

Domácím pomohla rychlá úvodní branka, o kterou se lišácky postaral Patrik Sencovici ze standardky. Na hrotu se své šance skvěle chopil Radek Vladik a hostující obrana byla v problémech. Následoval faul ve vápně na domácího kapitána Petra Černotského. Rezultovalo z toho vynucené střídání domácí opory, která si pochroumala rameno, ale taky proměněná penalta.

Do druhé půle šlo Ústí o bez Radima Žingora juniora, ale ani další absence s týmem nezamávala. Naopak. Náhradník za Černotského Jakub Marek zvýšil na 3:0.

"Pak jsme je trochu posadili na koně, když potrestali naši chybu a snížili. Soupeř ale začal otevírat hru a dali jsme gól na 4:1," oddechl si kouč Žingor.

Patrik Sencovici završil hattrick v 72. minutě druhou proměněnou penaltou a domácí mohli začít slavit tři body.
Havířov odcházel z bitvy o čelo divize E zklamaný. „Nám to opravdu nevyšlo. Ústí určitě vyhrálo po právu,“ přiznal Miroslav Matušovic.

„Nechci snižovat kvalitu Ústí, ale porazili jsme se sami. Byli jsme mátožní, málo nebezpeční. Byl to špatný výkon, se kterým nemůžete pomýšlet na body,“ doplnil kriticky hrající kouč Havířova.

S negativním hodnocením až tak nesouhlasil trenér Žingor: "Já si myslím, že zápas se musel líbit. Diváci si to užili a rád bych jim poděkoval, že přišli v takovém počtu."

Ústí má na kontě 44 bodů a vede o čtyři body před Dolním Benešovem. Havířov ztrácí na čelo sedm bodů. „My jsme věděli, že ta prohra někdy přijde, ale přišla zrovna v nejnevhodnější moment. Radši bych prohrál někde jinde než zrovna v Ústí,“ zlobil se Matušovič.

TJ Sokol Ústí - MFK Havířov 4:1 (2:0)

Branky: 11., 22. z pen. a 72. z pen. Pat. Sencovici, 53. Marek - 60. Lišaník. Rozhodčí: Galář -Kostelník, Koláček. ŽK: Vladik, Orava - Wojnar, Matušovič, Skoupý, Chlopek. Diváci: 321.

Ústí: Urbášek - Černotský (23. Marek), M. Zagol, Michálek, Smolka - Bezděk, Pančochář, R. Žingor ml. (47. Holoubek), Pat. Sencovici - Orava (87. Škařupa) - Vladik. Trenér: Radim Žingor.

Havířov: Směták - Skoupý, Hottek (78. Baran), Mackdonald Igbinoba – Klejnot, Wojnar, Zupko (57. Chlopek), Omasta, Skoupý – Matušovič (73. Sedláček),Lišaník. Hrající trenér: Miroslav Matušovič.