TJ Sokol Ústí – TJ Zlaté Hory 4:1 (4:0)

Hosté od úvodu nebojácně ohrožovali branku Ústí a jen díky pozornému Bernkopfovi se neměnilo skóre. Přesto si v 9. minutě na rohový kop Páleníka ideálně naběhl Orava a po hlavičce rozvlnil síť. Zlaté Hory odpověděly zvýšeným úsilím, ale bez gólového efektu. Navíc při rozehrávce se dopouštěly velkých chyb, které však nebyly Škařupou ani Oravou potrestány. Až ve 20. minutě Orava ideálně přihrál Koňaříkovi, který zvýšil na 2:0. V této době si ústečtí fotbalisté vypracovali další střelecké příležitosti, kterými však pohrdli. Až v závěru úvodní půle se podruhé prosadil Orava, to běžela 40. minuta, a za minutu na to dílo zkázy pro hosty dokonal Páleník – 4:0.

„Úvod nám nevyšel podle představ, kdy se soupeř dostal do dvou šancí. Chytili jsme se po naší první brance a od té chvíle už jsme soupeře celkem k ničemu nepustili. Navíc jsme presingem zachytávali jeho rozehrávku a dostávali se do příležitostí. Po gólu na 2:0 jsme se uklidnili a v závěru první půle přidali ještě další dvě branky, které daly ráz utkání,“ popisuje úvodní dějství ústecký trenér Vojtěch Bušina.

Po příchodu z kabin se hosté snažili snížit nepříznivý výsledek. V těchto fázích zápasu si Ústí hlídalo dostatečný náskok a soupeř se marně snažil o snížení skóre. Šance si ovšem vytvářeli domácí hráči, jenže Orava, Páleník ani Skařupa nebyli úspěšní. Zlaté Hory se přesto sympaticky snažily o zkorigování výsledku a povedlo se jim to v 80. minutě. Čestnou branku vsítil po samostatné akci Sklenařík a uzavřel výsledek zápasu na konečných 4:1.

„Ve druhé půli jsme soupeři do 70. minuty nic nedovolili. Poté jsem ale prostřídal a poslal na trávník hráče, kteří se pomalu vracejí po zranění. Soupeř měl posledních dvacet minut mírnou převahu, kterou korunoval brankou. Závěr jsme si ale už pohlídali,“ dodal Bušina.

Branky: 9. a 40. Orava, 20. Koňařík, 41. Páleník – 80. Sklenařík.

Sestavy

TJ Sokol Ústí: Bernkopf – Juga, Palacký, Plesník, Smolka – Škařupa, Páleník, Skácel, Rebenda (75. Staněk) – Koňařík (70. Juřica), Orava (87. Kubíček)­. (dak)

TJ Zlaté Hory: Jurčák – Žáček, Cundrla, Sláma, Křivan – Biedrava, Minka, Bota (46. Adamec), Čermák (46. Brückner) – Sklenařík, Stavinoha.