V Litovli Ústí dvakrát prohrávalo. Poprvé už po čtvrt hodině, kdy Albert Šrom využil perfektní přihrávky Bednáře. Další domácí šance už ale zůstaly nevyužity.

Ať už to byl Krátký, který postupoval z boku sám na branku, nebo znovu Šrom, jenž zakončil nepovedenou střelou závar před ústeckou brankou.

Hosté poslali na konci poločasu nejprve varování, když Sencovicimu ideálně nesedla hlavička. Za minutku už se stejný fotbalista prosadil tvrdou ranou a bylo vyrovnáno.

Po přestávce se scénář prakticky do puntíku zopakoval, snad jen s tím rozdílem, že už se nehrál tak dobrý fotbal. Bednář rychle vrátil Litovli vedení, když s přehledem přehodil brankáře. Pak domácí ale nevyužili několik šancí a nakonec za to pykali.

Z pokutového kopu po faulu Jindry na Černotského vyrovnal Škorňa. Domácí fanoušci se zlobili, kouč Litovle Petr Mrázek ale zachoval chladnou hlavu. „Náš hráč měl být asi chytřejší. Jejich si pro ten faul šel, cítil dotek, tak spadnul a rozhodčí to posoudil, jak posoudil. Asi nemůžeme říct, že byla nesprávně nařízená," řekl.

„Myslím, že penalta byla zasloužená a v minulých zápasech jsme i za takové fauly dostávali červené karty," přisadil si vedoucí týmu hostů Pavel Bagar, který zastupoval trenéra Zdeňka Hoffmana.

Litovel se v závěru ještě dostala do tlaku, vítěznou branku z něj ale nevytěžila. Šrom střílel nepřesně a šanci Miklánka po rohovém kopu zastavil nepochopitelně po celý zápas nepřesný sudí Hampl.

„Je pravda, že jsme v prvním poločase neproměnili šance. Hra ale byla celkově rozháraná a chyběla tomu kvalita. Nehráli jsme dobře," zhodnotil duel střízlivě litovelský kouč Mrázek.

„Druhá půlka byla ještě méně fotbalová než ta první. Tam už se jen zdržovalo, kopalo a faulovalo. Pro diváky to nebyl dobrý poločas. Z toho jsem nejvíc zklamaný," dodal.

Hosté naopak odjížděli vcelku spokojeni. Chtěli jsme tady vyhrát, protože všichni víme, kde v tabulce jsme. Ale i bod je dobrý, protože jsme dvakrát prohrávali," řekl Bagar.

Tatran Litovel – Sokol Ústí 2:2 (1:1)

Branky: 16. Šrom, 54. Bednář – 40. Pat. Sencovici, 70. Škorňa z pen. Rozhodčí: Hampl – Podhajský, Krobot. ŽK: Kratochvíl, Jindra, Bednář, Šrom – Škorňa, Zima, Juřica, Marák, J. Smolka.

Litovel: Bača – Heinz (46. Otava), Jindra, Kratochvíl, Miklánek – Čep (66. Vaca), Kučera, Šrom, Kvapil – Krátký (86. Baránek), Bednář. Trenér: Petr Mrázek.

Ústí: Marák – Černotský, Biskup, Zima (64. Skácel), J. Smolka – Ševčík, Škorňa, Plesník, Pat. Senovici – V. Smolka (83. Kočnar), Juřica. Trenér: Pavel Bagar.