Souboj dvou celků z relativně klidného středu tabulky moc fotbalové krásy a příležitostí ke skórování nepřinesl. Vše podstatné se odehrálo už v první půli.

Účet otevřel krásnou střelou po odraženém míče z dobrých třiceti metrů určický Los, který tak už ve 12. minutě poslal svůj tým do vedení.

To ovšem hostům vydrželo jen pět minut. Se štěstím se totiž trefil Páleník, jehož střelu z šestnáctky tečoval jeden z obránců mimo dosah gólmana Nejezchleba.

Pětatřicátá minuty poté přinesla klíčový okamžik pro zbytek celého utkání. Domácí útočník Černotský upadl ve vápně a od sudího uviděl žlutou kartu. A protože byla už druhá, musel se poroučet do sprch. Ústí tak pětapadesát minut dohrávalo jen o deseti.

„Druhá žlutá pro našeho útočníka hodně ovlivnila zápas. Dostal ji za simulování, s čímž rozhodně nesouhlasím,“ říká trenér Ústí Vojtěch Bušina.

Jeho svěřenci se následně soustředili především na obranu. „Hodně jsme zahušťovali střed,“ přiznává.

Určice si také proto vypracovaly jen jednu slibnější šanci ke skórování, která ovšem brankou neskončila, a tak si sousedé v tabulce body dělili.

„Šancí mnoho nebylo na jedné, ani druhé straně. Bylo to hodně o soubojích uprostřed hřiště. Nepodali jsme optimální výkon, ale to proto, že jsme hráli v desíti. Za těchto podmínek jsem za remízu rád,“ dodal kouč Bušina.

Sokol Ústí – Určice 1:1 (1:1)

Branky: 18. Páleník – 12. Los.

Sestavy

Sokol Ústí: Bernkopf – Dostál, Plesník, Smolka, Bagar (80. Honeš) – Skácel (89. Rebenda), Páleník, Kufa, Ševčík (75. Škařupa) – Orava, Černotský.