Oba trenéři neměli své týmy v neděli kompletní. Koučovi Holice Dercovi chyběli Drmola, Štěpánek, Bořil a taktéž vykartovaný Šuba. Hostující Radim Žingor postrádal zraněné Sencoviciho, Pančocháře, syna Radima a do základu se nemohl podívat ani Merta.

Ústí si hned od začátku vypracovalo slibné příležitosti, Pokorný ani Orava se však ještě neprosadili. Skóre utkání otevřel až ve 14. minutě Radek Vladik, který využil povedené spolupráce Černotského s Bezděkem.

O pět minut později se po hlavičce Pokorného trefil rozběhnutý Tomáš Orava. Poločasové vedení 2:0 Ústí ve druhé půli ještě navýšilo.

Po změně stran se však hrálo spíše v poklidném tempu. Varování pro hosty přišlo v 72. minutě, kdy po rychlém kontru mohl snížit olomoucký Buček, bránu Urbáška ovšem netrefil.

Chvíli poté předvedl ukázkovou individuální akci David Bezděk, předložil míč Petru Holoubkovi, který neměl problém zvýšit na 3:0. To nebylo ze strany Ústeckých vše.

Marnost domácích demonstroval v 88. minutě Roman Sázel, který si srazil střílený centr Šnejdrly do vlastní branky. Na konečných 5:0 pro hosty zvyšoval po faulu ve vápně na Mertu dokonce brankář David Urbášek.

Ústí si tak exhibičně připsalo cenné tři body ze hřiště soupeře a již ve středu jej čeká souboj na hřišti Jeseníku.

1. HFK Olomouc B – Sokol Ústí 0:5 (0:2)

Branky: 14. Vladik, 19. Orava, 74. Holoubek, 88. Sázel (vlastní), 90. Urbášek (z penalty).

Rozhodčí: Kašpar – Vedral, Vrba. ŽK: Hrubý, Boscato – Holoubek Škařupa. Diváci: 85.

1. HFK B: Neuer (46. Martin Snášel) – Král (37. Lošťák), Reichl, Sázel, Širůček (77. Sobek) – Vodička (46. Kundra), Buček, Hrubý, Malinek – Bradáč (46. Pospíšil), Boscato. Trenér: Jiří Derco.

Ústí: Urbášek – Bezděk, Smolka, Sencovici, Šnejdrla – Černotský (75. Merta), Holoubek, Škařupa, Vladik – Pokorný, Orava (86. Smolka). Trenér: Radim Žingor.