„Začali jsme vlažně, hráli jsme hrozně hluboko a na soupeři bylo vidět, že je kompletní. Ve středu zálohy byl pro domácí důležitý uzdravený Vydržel, který ve středu vyhrával všechny hlavičky, s tím jsme měli velké problémy," nemohl být se vstupem do utkání spokojen trenér Ústí Radim Žingor.

Dvoubrankové vedení domácím zařídili postupně Martin Miklánek z přímého kopu, po něm vyslal z velké vzdálenosti do vápna standardku Pavel Kvapil, a i jeho nákop překvapivě zapadl až za brankáře Ústí Urbáška.

Pro hosty byla důležitá rychlá odpověď. Jan Pančochář využil nabídky Patrika Sencoviciho a ve 33. minutě snížil. Nastartoval tím dokonalý obrat, který Ústečtí stihli dokonat ještě do poločasu. Hosté totiž zasadili Litovli těsně před odchodem do šatny dvojitý úder.

Na utkání v Litovli přijela fotbalisty Ústí podpořit i početná skupinka fanoušků

Na utkání v Litovli přijela fotbalisty Ústí podpořit i početná skupinka fanoušků. Foto: archiv TJ Sokol Ústí

Nejprve si gólmana domácích vychutnal ve 44. minutě Tomáš Orava. Hned minutu nato sklepl stejný hráč standardní situaci pro Pančocháře, který svou druhou trefou poslal Ústí do vedení.

„Posunuli jsme hru nahoru, chlapi začali dříve napadat a naštěstí jsme dali gól na 1:2. Zápas pak rozhodlo otočení v posledních dvou minutách poločasu," poznamenal Žingor.

Ve druhém poločase už hosté za podpory početné skupiny fanoušků Sokola na hřišti dominovali. Na 4:2 zvyšoval v 68. minutě Radim Pokorný, o sedm minut později se hlavou nemýlil Patrik Sencovici. Po bezbrankové remíze z úvodního kola soutěže tak Ústí naplno ukázalo Litovli svou sílu.

„Ve druhém poločase nám pomohli i naši fanoušci z ústeckého Racing Teamu Sernatto, kteří byli naším dvanáctým hráčem. Za to bych jim chtěl moc poděkovat," vzkázal trenér do Ústí.

Ne, že by jeho tým na venkovních hřištích nějakou zvláštní podporu potřeboval, vždyť Sokol je v celé soutěži na hřištích soupeře nejúspěšnějším celkem.

„Je to asi o tom, že kluci jsou doma více svázaní. Je tam větší zodpovědnost vůči divákům," vysvětluje na závěr Radim Žingor.

Rozloučení s domácími fanoušky na Ústí čeká v neděli, kdy od 10 hodin hostí dalšího člena elitní pětky soutěže – Medlov.

TJ Tatran Litovel – TJ Sokol Ústí 2:5 (2:3)

Branky: 10. Miklánek, 28. Kvapil – 33. a 45. Pančochář, 44. Orava, 68. Pokorný, 75. Sencovici.

Rozhodčí: Vedral – Přikryl, Kopecký. ŽK: Jindra – Pančochář, Holoubek. Diváci: 65.

Ústí: Urbášek – Bezděk, Bočan, Smolka, Šnejdrla (77. Holoubek) – Černotský (89. Šerý), R. Žingor ml. (64. Merta), Pančochář (86. Smolka), Sencovici – Orava, Pokorný (83. Vladik). Trenér: Radim Žingor st.