„Po zápase jsem říkal, že se záchranou je to už dobré, svou misi jsem splnil. Chtěli jsme získat alespoň 37 bodů, máme 38. Teď už jen půjdeme zápas od zápasu,“ usmíval se trenér Sokolu Radim Žingor.

Výsledek jednoznačný, poločas však skončil 1:1 a ještě v 80. minutě vedlo Ústí „pouze“ o dvě branky. „Zápas to nebyl vůbec jednoduchý. V závěru jsme využili dobře zahrané rychlé protiútoky, což bylo potěšující, to nám v předešlých duelech moc nešlo,“ pochvaloval si Žingor.

Klíčový však byl rychlý zisk dvougólového vedení. Ve 49. minutě se trefil Tomáš Orava, o čtyři minuty později kapitán Petr Černotský. Brumovu od stavu 1:3 viditelně začaly docházet síly, ale také vůle s výsledkem něco udělat.

„Pak už to bylo o tom, kolik to skončí. Netvrdím, že soupeř byl špatný, měl i šance. Za stavu 3:1 nás Urbášek v brance podržel,“ zmínil Radim Žingor. „Šanci také dostal v základu na hrotu Radek Vladik. Tentokrát kluky opravdu chválím za produktivitu,“ byl spokojen ústecký kouč.

Brumovu v neděli nepomohla ani jeho velká zbraň – dlouhé auty Davida Juřici. „Byli jsme na to připraveni. Pomohlo nám, že to opět předváděli. Když je na to soupeř přichystán, je to jednodušší,“ uzavřel Radim Žingor.

Ústí nyní čekají tři zápasy před domácími fanoušky. Už ve středu dohrávka s Petrovicemi, poté šlágr s Havířovem a o týden později bitva s Fýdlantem.

Fotbalisté SK Hranice (v pruhovaném). Ilustrační foto
Hranice doma padly s Opavou a dál hazardují se sestupem
Fotbalisté Všechovic (v modrém) v domácím utkání proti 1. FC Viktorie Přerov.
Důležité derby pro Přerov. Všechovice si neporadily s defenzivou Viktorky

FC ELSEREMO Brumov – TJ Sokol Ústí 1:6 (1:1)

Branky: 43. Kolouch – 28. Michálek, 49. Orava, 53. Černotský, 80. Marek, 82. Žingor ml., 86. M. Zagol. Rozhodčí: Dudek – Mojžíš, Laštuvka. ŽK: Juřica – Vladik, Pančochář, Škařupa. Diváci: 185.

Brumov: Smolík – Doležal, Kolouch, Kolář, Polách (69. Bůbela) – Chovanec (82. Janáč), Novák, Vítek, Vlček, Juřica – Chuchma. Trenér: Pavol Gabriš.
Ústí: Urbášek – Bezděk, Král, Michálek, M. Zagol – Černotský, Žingor ml., Pančochář (64. Škařupa), Pat. Sencovici (76. Marek) – Orava – Vladik (68. Smolka). Trenér: Radim Žingor.