Šternberk v minulém kole dovezl cenný bod ze hřiště nynějšího lídra soutěže Jeseníku, svěřence trenéra Radima Žingora tak na horké šternberské půdě nečekal žádný jednoduchý boj.

Důležitý moment zápasu přišel už v jeho šesté minutě, kdy musel kvůli zranění ze hřiště hostující Michal Škařupa. Toho na levé záloze nahradil Patrik Sencovici, který se v dalších minutách stal ústřední postavou celého střetnutí.

V úvodu dominoval Šternberk, který šel po zásluze do vedení v 11. minutě. Útočník Tomáš Hlaváček obešel gólmana a otevřel skóre utkání. Ústí se však probralo a udeřilo ve 27. minutě. Šnejdrla vyslal kolmici na Radima Pokorného, který se nemýlil – 1:1.

Rozhodl druhý poločas, který patřil hostům. Úvodní šance se jim ještě zužitkovat nepodařilo, po hodině hry tak muselo zafungovat staré dobré „nedáš – dostaneš". Domácí po rohu trefili břevno, z následného kontru udeřil po Žingorově přihrávce poprvé Patrik Sencovici.

Ústecké nesrazilo na kolena ani nečekané vyrovnání z 67. minuty. Přímý volný kop z půlky hřiště za sebe hlavou prodloužil Milan Coufal, jehož padající list zaletěl za brankáře Urbáška, podruhé tedy bylo srovnáno.

Rozhodující trefu obstaral Patrik Sencovici, který v 81. minutě zblízka zužitkoval povedenou akci po pravé straně. Definitivní pojistku přidalo Ústí pět minut před koncem, po individuální akci Oravy trkl jeho centr do protipohybu brankáře Petr Černotský.

Ústí se tak drží na třetím místě tabulky, bod za Medlovem a tři body za vedoucím Jeseníkem. Další utkání sehraje v neděli na domácí půdě s šestými Dolany.

FK Šternberk – TJ Sokol Ústí 2:4 (1:1)

Branky: 11. Hlaváček, 67. Coufal – 61. a 81. P. Sencovici, 27. Pokorný, 85. Černotský.

Rozhodčí: Konečný – Slota, Vrba. ŽK: M. Vytřísal, P. Vytřísal, Hlaváček – Šnejdrla, Černotský.

Ústí: Urbášek – Bezděk, Bočan, Smolka, Šnejdrla – Černotský, Žingor (88. Holoubek), Orava (90. Smolka), Škařupa (6. P. Sencovoci) – Merta (71. Pančochář), Radim Pokorný (86. Vladik). Trenér: Radim Žingor.

Tabulka

Tabulka