„Přijel k nám zatím nejkvalitnější soupeř, s jakým jsme se v této sezoně potkali. Bylo vidět, že Šternberk má asi pět nových kluků a vsadil v tomto případě na kvalitu," uznal trenér Ústí Radim Žingor.

Jeho tým šel brzo do vedení zásluhou tradiční opory Sokolu Tomáše Oravy v 11. minutě zápasu. „Bylo to hodně o tom, že jsme už od začátku hráli dobře a vstřelili první gól," ohlížel se Žingor.

Ústečtí povolili soupeři jedinou branku ve 22. minutě. Při standardce si nepohlídali nikterak vysokého Tomáše Hlaváčka, který se postaral o vyrovnání. Remíza vydržela až do konce prvního poločasu.

„Rychle jsme prohrávali po vlastní chybě, brzo jsme ale dokázali srovnat. Poločas byl vyrovnaný, hrálo se hlavně mezi šestnáctkami," popisoval hrající kouč Šternberku Jaromír Lukášek.

Klíčový moment celého zápasu přišel ještě před odchodem do šaten. Hostující stoper Milan Coufal těsně před pokutovým územím podrazil Petra Černotského, který by pokračoval sám na brankáře Studeného. Nemohlo následovat nic jiného než červená karta.

„Nechali jsme se vyloučit zbytečně po chybě ve středu hřiště. Rychleji nám pak docházely síly. Já jsem přesvědčen, že bychom jinak kousali daleko víc a soupeře možná i přehráli," mrzelo Lukáška.

Ústí s přesilovou hrou naložilo na jedničku i díky jasným pokynům svého kormidelníka. „O poločase jsem v kabině řekl, že proti deseti musíme hlavně včas dostupovat k hráčům, držet balon na kopačkách a akci si pěkně připravit. Nechtěl jsem, aby kluci nakopávali míče," přiblížil Radim Žingor.

Klid na kopačky jeho svěřenců přinesl rychlý gól Lubomíra Maléře ze 49. minuty. Když později v 71. minutě přidal branku na 3:1 Petr Holoubek, bylo jasné, že tři body a vedoucí postavení v tabulce krajského přeboru převezme Ústí.

„Dnes mě svým výkonem potěšili hlavně oba útočníci a Peťa Černotský. No a, když už teď jsme na tom čele, tak se tam budeme chtít udržet. Jdeme zápas od zápasu, teď nás čeká těžký soupeř, kterým jsou Losiny," připomněl Žingor.

Také jeho protějšek našel pro své svěřence slova chvály. „Dokázali jsme pak zahrozit i v deseti. Určitě bych chtěl hráčům poděkovat, protože jsme i v oslabení podali dobrý výkon a soupeři to znepříjemnili," uzavřel Jaromír Lukášek.

TJ Sokol Ústí FK Šternberk 3:1 (1:1)

Branky: 11. Orava, 49. Maléř, 71. Holoubek 22. Hlaváček.

Rozhodčí: Pospíšil Grečmal, Konečný. ŽK: Černotský, Smolka, Pančochář, Sencovici D. Kuba. ČK: 41. Coufal (Šternberk). Diváci: 120.

Ústí: Urbášek Bezděk, Pavel Sencovici, Smolka, Pančochář (81. Vladik) Černotský (89. Váňa), Holoubek, Žingor ml., Patrik Sencovici Orava, Maléř. Trenér: Radim Žingor.

Šternberk: Studený Bartoněk, Lukášek, Coufal, Tomanec Reichl, M. Kuba D. Kuba (57. Hustý), Tögel, Zifčák Hlaváček (71. Smrček). Trenér: Jaromír Lukášek.