Do vedení vstoupilo v 17. minutě Ústí zásluhou střely Patrika Sensoviciho. Ten využil špatného odkopu brankáře hostí – 1:0. Kvůli nesoustředěnosti domácích hráčů ale Kraličtí do minuty vyrovnali. Zdeněk Petržela zpracoval míč po centru z pravé strany a odražený balon napodruhé doťukl do prázdné brány – 1:1.

„V prvním poločase jsme byli na hřišti lepším mužstvem. Častěji jsme se dostávali do zakončení. Přesto jsme o přestávce o gól prohrávali," hodnotil zápas trenér Kralic Petr Gottwald. Ústečtí totiž přidali ještě druhou branku po kombinační hře uprostřed hřiště, kdy míč do branky dopravil Škorňa – 2:1.

„Na středu jsme pracovali špatně. Nedocházelo tam k napadání protihráčů, kteří tak mohli v klidu hrát," dodal Gottwald. Podle slov kralického trenéra byli jeho svěřenci po přestávce již více ustrašení a plný bodový zisk, pro který si původně přijeli, si nezasloužili. Přesto ještě padla důležitá vyrovnávací branka. Kralický Dostál se odpoutal od ústeckého obránce, předskočil ho a zakončil ke vzdálenější tyči – 2:2.

Zatímco hosté jsou s výslednou remízou nakonec spokojeni, domácím pouhý bod nestačí. „Dělba bodů je sice zasloužená, ale pro nás nic neřeší. My jsme jednoznačně potřebovali vyhrát. Čeká nás těžká zima a ještě těžší jarní část sezony. Problém je už dlouhodobý. Někteří hráči výkonnostně na tuto soutěž už nemají, navíc nám dnes chyběly opory Zima s Páleníkem," sdělil trenér Sokola Ústí Zdeněk Hoffmann.

Jeho tým se v závěru ještě snažil, měl nejméně dvě obrovské šance ke skórování, kralická obrana ale změnu stavu už nedovolila.

TJ Sokol Ústí – FC Kralice na Hané 2:2 (2:1)

Branky: Pat. Sencovici, Škorňa – Z. Petržela, Dostál. ŽK: Smolka, Skácel, Pav. Sensovici – Vitásek, Valtr, Pořízka. Rozhodčí: Knoll – Vičar, Knoll ml.

Ústí: Bernkopf – Černotský, Smolka, Plesník, Pav. Sensovici (85. Škařupa) – Pat. Sencovici, Skácel, Škorňa, Ševčík – Šigut, Slivka. Trenér: Zdeněk Hoffmann.

Kralice: Krejčí – Valtr, Répal, Martinka, Neoral – Pořízka, Nečas, Vitásek, Dostál (63. Šín) – Cibulka, Z. Petržela (90. Petrásek). Trenér: Petr Gottwald.