„V úterý jsem se dozvěděl od člena výboru, že mužstvo do utkání nepovedu. S panem Nehybou (předsedou klubu, pozn. red.) jsme za celou dobu nenašli společnou řeč. Tak trošku jsem to očekával," přiznal nyní už bývalý trenér Hranic Petr Zatloukal.

Do zápasu tak domácí nastoupili v obměněné sestavě pod novým vedením. A nezačali špatně, už ve třetí minutě je poslal do vedení záložník Pavel Šišlák. Hosté ale vyrovnali ve 22. minutě zásluhou Jiřího Prokeše.

Nejlepší kanonýr domácího celku Jan Ferenc měl ovšem v záloze okamžitou odpověď, když svému týmu ve 25. minutě vedení vrátil. Ještě před změnou stran ovšem vyrovnal hostující Michal Chlebek. Hranice mohou mrzet i dvě nastřelené tyče, s vedením by se jim do druhé půle vstupovalo mnohem lépe.

Nakonec se domácím rozhodující branku vstřelit podařilo. Byl to stoper Radim Kundrát, kdo dostal míč za záda frýdlantského brankáře Ježe potřetí. Hosté už se na vyrovnání nezmohli, v závěru je zbrzdilo i vyloučení Šimona Křivy. Ten musel hřiště opustit v 80. minutě, kdy dostal druhou žlutou kartu během tří minut.

„Bylo vidět, že kluci podali bojovný výkon, a že jsme to utkání nakonec vyhráli vůlí. V první půlce šlo poznat, že Frýdlant je výborný soupeř. Pro nás je to důležitá výhra, po prohře se Vsetínem jsme potřebovali vyhrát," řekl k utkání asistent trenéra Hranic Stanislav Matýska.

Hraničtí se tak v tabulce dostali na dvanáctou příčku a s podzimem se rozloučí v sobotu na hřišti Nových Sadů.

SK Hranice – 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí 3:2 (2:2)

Branky: 3. Šišlák, 25. Ferenc, 56. Kundrát – 22. Prokeš, 39. Chlebek.

Rozhodčí: Klíma – Priesol, Slaminka. ŽK: Vyka – Prokeš, Mandičak. ČK: 80. Křiva (po 2. ŽK). Diváci: 120.

Hranice: Tomečka – Nehyba, Kundrát, Kuchař, Čáp – Hoffmann, Kalous, Šišlák, Hanák – Ferenc, Vyka. Trenér: Rostislav Sobek.