Známé fotbalové pravidlo kdo dá první gól, tak vyhraje, platilo.

Dílo přerovské zkázy započal po osmadvaceti minutách rychlonohý Marek. Hostující záložník si povodil obranu domácích a z úhlu střelou ke vzdálenější tyči otevřel skóre.

Moment, který se zanedlouho odehrál, vzbudil na lavičce Valachů velké pozdvižení. Malina sestřelil unikajícího Koutného a rozhodčí neváhal tasit červenou kartu. Protesty hostujících hráčů byly marné.

Kdo čekal, že tento moment Přerovany nakopne, tak se nestačil divit. Švehlíkovi svěřenci se utápěli ve složitých a zdlouhavých kombinacích a marně hledali cestu k úspěchu.

„Hráči nepochopili, že musí změnit styl hry. Pořád se chtěli prosazovat po levé straně kombinací, tam to však soupeř zavřel a naše akce skončily," zmínil Richard Švehlík, trenér 1.FC Viktorie Přerov.

Už v závěru první půle domácí lodivod vyslal do hry druhého forvarda Hrubého, který se prosadit dokázal.

„Jeho nasazení od začátku jsem zvažoval už v předchozím zápase. Byl jediným, který splnil očekávání," pochválil útočníkovu hru jeho kouč.

V úvodu druhé půle domácí předvedli nacvičený signál, ale Hýbnora střela po zemi cíl určení těsně minula. Následně výborný presink Koutného nezužitkoval Dlouhý, který ve velké příležitosti vysoko přestřelil.

Na druhé straně znovu předvedl své fotbalové kvality Marek, který si naběhl do zajímavé pozice, ač tísněn, tak dokázal obstřelit překvapeného Švédu – 0:2.

Marek měl prsty i ve třetím gólu hostů. Jeho přesnou přihrávku korunoval k šoku přítomných diváků Výmola.

Domácí se snažili s výsledkem něco udělat, ale pořádný tlak si ani vytvořit nedokázali. Přesto díky dvěma trefám Hrubého se ještě pokoušeli o zázrak, ale ten definitivně utnula hrubka defenzivy, po které triumf Valachů dokonal střídající Horák.

„Náš výkon vůbec nekorespondoval s divizí. Hráli jsme naivně a opravdu hloupě, soupeř byl neustále v pohybu, napadal naši rozehrávku a následné chyby trestal," okomentoval počínání svého družstva Švehlík.

„Už do začátku utkání jsem hráli bez nasazení. Na naši hru se vůbec nedalo dívat. Kombinace naprosto žádná, chyběla nám agresivita a ani jsme nedokázali pohlídat nejlepšího hráče hostí Marka," zlobil se Švehlík.

„Hosté hráli kvalitněji i v deseti, jak v obraně, tak i v útoku. Můžu jim jen blahopřát k vítězství," dodal zklamaně.

Možnost reparátu má Přerov už v sobotu, kdy na svém hřišti od 16.30 přivítá Havířov.

1.FC Viktorie Přerov – TJ Valašské Meziříčí 2:4 (0:1)

Branky: 72. a 82. Hrubý – 28. a 50. Marek, 68. Výmola, 85. Horák.

Rozhodčí: Batík – Mrázek, Hanák. Žluté karty: Schlehr, Hrubý, Václavíček, Hrušák (všichni Přerov). Červená karta: 30. Malina (Val.Mez.).

Přerov: Švéda – Václavíček, Hýbner, Hrabal, Netopil – Hrušák – Sekel (60. Baran), Mika (44. Hrubý), Schlehr, Koutný – Dlouhý (68. Navrátil). Trenér: Richard Švehlík.