Akademie našla útočiště opět v Mohelnici, kde navázala na spolupráci s městem a místním fotbalovým klubem. „V rámci kempu jsme absolvovali devět tréninkových jednotek. Program jsme si zpestřili lekcí tabaty, vyjížďkou na raftech, vědomostním fotbalovým kvízem, taneční a pěveckou soutěží, masážemi a samozřejmě podporou našich reprezentantů na ME ve fotbale, který jsme měli možnost společně sledovat na velkoplošné obrazovce,“ popisoval jeden z organizátorů akce Ladislav Koutek.

Tréninkové jednotky zaměřené na zakončení byly pod taktovkou osvědčených střelců MSFL Vladimíra Hrubého a Aleše Krče. Defenzivní činnost si vzali na starosti kapitán FK Šternberk Martin Kuba, Petr Rajnoha a Ladislav Koutek. Tréninky pro brankáře vedl Štěpán Červený.

David Zima v dresu Slavie proti Sigmě.
David Zima nejen o EURU: Máma chtěla na dovolenou, já se nacestoval dost

„Byli jsme rozděleni do šesti skupinek dle věku a výkonnosti. Měli jsme tak možnost pracovat s hráči v malých skupinkách a zaměřit se na detail. Jde vidět, že kluci a holky jsou vyspělí i po taktické stránce a splňují požadavky pro moderní pojetí hry,“ pochvaloval si své svěřence Martin Kuba.

Do tréninku byly nově zařazeny také moderní pomůcky jako měřič rychlosti střely či brzdící padák pro rozvoj silových a rychlostních schopností. „Děti z toho byly nadšené,“ potvrdil Koutek. Nejvyšší rychlost střely zaznamenal Ondřej Zámečník z FK Jablonec a soutěž tak s přehledem ovládl. „Moc jsem se nerozmýšlel a opřel jsem se do míče přímým nártem. Na měřiči se ukázala hodnota 118 km/h,“ popisoval mladý fotbalista.

Spousta fotbalistek a ligista?

Zajímavostí je, že z 65 přihlášených fotbalistů bylo 20 dívek. „Před čtyřmi lety jsme měli na kempu první fotbalistku a letos už téměř dvě fotbalové jedenáctky. Proto jsme také rozšířili náš realizační tým o hráčku, trenérku a rozhodčí Kristýnu Hegrovou,“ objasnil Koutek.

„Musím velmi pochválit trenéry, kteří se během roku věnují dívčímu fotbalu. Jde vidět, že velmi pilně trénují. Dívčí fotbal jde určitě nahoru a my jsme rádi, že jsou holky nedílnou součástí této akademie,“ dodal.

O letošní ročník naopak přišel pravidelný účastník z klubu FK Jablonec Vojtěch Werani. Měl totiž napilno, protože si jej v pouhých 16 letech zavolal na přípravu s ligovým Jabloncem trenér Petr Rada. „S Vojtou jsme v kontaktu i během roku. Sledujeme jeho kariéru a víme, že míří tím správným směrem. Je to bojovník a fotbalista s tahem na bránu, pro kterého není žádný míč ztracený. Je tak skvělým příkladem pro všechny účastníky naší akademie,“ shrnul jeho působení trenér Vladimír Hrubý.

Hned po skončení letošního ročníku už organizátoři plánují kemp na příští rok. „V nejlepším případě bychom ho chtěli i o pár dnů prodloužit. Chceme zařadit mimo jiné také cyklistické výlety do okolí. Dělá nám velkou radost, že se k nám pravidelně vrací účastníci z minulých ročníků. Stejně tak rádi poznáváme nové hráče a hráčky,“ zakončil Ladislav Koutek.