„Adam byl celý v křeči. Měl zapadlý jazyk, který se nám sice nepodařilo vytáhnout, ale umožnili jsme mu dýchání a podařilo se nám ho stabilizovat," prozradil masér Slezského FC Opava Tomáš Andrés, který mu poskytl první pomoc. První prognózy byly docela dobré, vypadalo to, že mladý fotbalista bude brzy propuštěn domů, bohužel opak byl pravdou.

„Zranění se ukázalo jako vážné. Měl jsem krvácení do mozku a porušení nervu," popisuje své problémy Adam Kušner.

„Měl jsem problémy s řečí i stabilitou, i proto jsem nyní nastoupil do lázní v Klimkovicích, kde mě mají dát dohromady," pokračuje v povídání jednadvacetiletý fotbalista.

Dopředu ho žene šance znovu obléci opavský dres.

„Pokud půjde vše dobře, za čtyři týdny se chci připojit k týmu, s tím, že začnu alespoň běhat," odkrývá své plány Adam Kušner. „Už se na to moc těším, fotbal mi chybí. Udělám všechno pro to, abych byl v Opavě platným hráčem," dodává jedním dechem.

Od návratu na trávník ho neodradí vůbec nic.

„Mamka mi říkala, že se mám pořádně doléčit, s tím souhlasím, ale že bych se nějak vyhýbal soubojům, to ne. Zranění bylo sice vážné, ale brzdit mě rozhodně nebude," podotkl fotbalista, který na podzim kopal ještě divizi.

Zranění, které si přivodil desátého ledna, bylo doposud nejtěžší v jeho kariéře.

„Už jsem otřes mozku prodělal, ale tak silný ještě ne. Dokonce si ze mě dělali srandu, že budu muset nosit helmu jako Petr Čech," poznamenal opavský útočník. „Ale to nehrozí, hlavu mám v pořádku," dodává. Pět dnů po nešťastné události srazilo auto kapitána Josefa Dvorníka. „Nějak se to sešlo. Pepa na tom nebyl také zrovna nejlépe, ale věřím, že i on bude brzy v pořádku," přeje si Adam Kušner.

Na inkriminovaný okamžik si nepamatuje. „Vzpomínám si na začátek zápasu a pak další dva dny si nevybavuji vůbec. Zbytek jsem si přečetl," svěřil se důrazný útočník. V kontaktu už byl i s brankářem Slovácka Štěpánem Kohoutkem.

„Vím, že si na mě bral číslo, pak se mi i ozval. On za nic nemohl, když se zatím zpětně ohlédnu, tak to, co se stalo, viníka nemělo," pravil Adam Kušner.

I když s týmem být nemůže, bedlivě výsledky Opavy sleduje. „Vím o Opavě všechno. Jsem i s lidmi z klubu v kontaktu," uzavírá povídání rodák z Hranic na Moravě.