Na lipnickém stadionu se tak v sobotu 15. srpna sešlo osm týmů natěšených mladých fotbalistů v doprovodu svých trenérů a rodinných příslušníků.

„Turnaji přála i matka příroda, která po dnech úmorných veder seslala ideální fotbalové počasí bez ostrého sluníčka a s příjemnou teplotou okolo dvacítky,“ popsal Václav Navrátil z FK Spartak Lipník nad Bečvou.

Zápasy probíhající paralelně na dvou hřištích nabídly hojně přítomným divákům hodnotné výkony a tabulka turnaje se plnila zajímavými výsledky. Za suverénním Přerovem U13 se na druhé místo vyhoupli hráči z FK Štípa následovaní na třetím místě fotbalisty z pořádajícího FK Spartak.

Neoblíbené čtvrté místo tak nakonec zůstalo pro loňského vítěze z FK Nové Sady U13. Na dalších příčkách se seřadily týmy v pořadí FC Libhošť, FK Kozlovice, FK Nové Sady U12 a 1. FC Viktorie Přerov U12.

Individuálně se mezi střelci zaskvěl osmi trefami Matyáš Schenk z Přerova, v anketě trenérů byl nejlepším hráčem vybrán Vilém Libiger ze Štípy a nejlepším brankářem Pavel Galeta z Lipníka nad Bečvou.

„Medaile a věcné ceny nejlepším, drobné dárky a sladkosti všem předali na závěrečném vyhodnocení místostarosta města Ondřej Vlček a předseda fotbalového klubu Vlastimil Dudík. Za pořadatele popřál všem týmům hodně zdaru v nové sezoně oblíbený hlasatel Bedřich Wampula,“ uzavřel Václav Navrátil.