Opatovičtí jsou se ziskem 12 bodů na předposlední příčce tabulky s čímž rozhodně nemůžou být spokojeni. „Hlavní důvod nevydařeného podzimu je ve špatném začátku soutěže a v neproměňování šancí. Mužstvo má svou kvalitu, ale nemá ve svém středu koncového hráče, který by důležité zápasy rozhodoval," má jasno Ladislav Stratil, trenér FKM Opatovice.

Lodivod týmu je si špatného výchozího postavení v tabulce vědom. „Jaro bude pro nás těžké. Bude záležet na vstupu do soutěže, hlavně musíme bodovat na domácím hřišti," pověděl.

Mužstvo pod jeho vedením polyká tréninkové dávky už od 9. ledna. „Na začátku přípravy jsme se zaměřili hlavně na zlepšení fyzické kondice a hodně jsme posilovali. V tomto směru jsme také zaostávali. Máme hodně mladých hráčů a ti sílu určitě potřebují," zmínil Stratil, který zároveň prozradil i vizi herní taktiky. „Herní systém také postupně měníme. Chceme hrát víc útočně, protože máme hodně ofenzivně laděných hráčů," řekl.

Na závěr samotné zimní přípravy vyrazí mužstvo ve dnech 22.2. – 24.2. na soustředění do Rudné pod Pradědem.

Tým Opatovic využil možnosti účasti na tradičním zimním turnaji v Hranicích, které bere trenér jako zkoušku k hledání optimální sestavy a herního projevu.

„Plánovali jsme mužstvo posílit o tři hráče, ale bohužel se nám to nepodařilo. Někteří oslovení hráči buď neměli potřebnou chuť a nebo jim stačí hrát nižší soutěž, kde místo v sestavě mají jisté," uvedl s mírným zklamáním Stratil.

Tým nakonec posílil jen navrátilec Pavel Sedláček, který by měl dle trenérových slov vyřešit problém se střelbou branek. Mužstvo by měl naopak pravděpodobně opustit zkušený Roman Ondroušek. Samotný kádr Opatovic je tvořen jen odchovanci oddílu, což je v krajském přeboru ojedinělé.

Harmonogram zbylých přípravných zápasů

9.2.: Holešov – Opatovice (Hranice, turnaj Gold)

14.2.: Hranice starší dorost – Opatovice (Hranice, turnaj Gold, 18.00)

17.2.: Loukov – Opatovice (UMT, 13.00)

9.3.: Hranice – turnaj Gold, play-off (UMT Hranice)

Soustředění proběhne ve dnech 22.2. – 24.2. v Rudné pod Pradědem.

Do zimní přípravy se připojili tito hráči: Ladislav Bělík, Ondřej Vinklárek, Ladislav Stratil, Miroslav Gerhard, Jan Bartošík, Jiří Pala, Milan Novotný, Miroslav Strnadel, Martin Rolinc, David Šigut, Tomáš Klvaňa, Jan Hostaša, Petr Goláň, Petr Strnadel, Tomáš Novotný, Milan Vinklárek, Lukáš Číhal, Daniel Zikmund, Lukáš Klvaňa, Jan Zela, Pavel Sedláček.