Je jím 43letý Tomáš Čáp, který si zahrál nejvyšší tuzemskou soutěž v dresu Mladé Boleslavi. „Barcelona je paráda, těšíme se na zápas,“ hlásil po příletu aktuálně asistent trenéra třetiligového SK Hranice.

Metal Trade Comax, nejlepší tým prvního ročníku Zaměstnanecké ligy Deníku, na zájezdě do Říma
Zaměstnanecká liga Deníku: Hrál i Pospěch, odměnou pro šampiony byla Itálie

Hraničáci ovšem v katalánské metropoli stráví tři dny, a tak byl pochopitelně prostor pro prohlídku památek. Chrám Sagrada Familia, Vítězný oblouk, magická fontána (která ovšem zrovna kvůli údržbě nebyla v provozu, smůla).

„Je to tady krásné, holky mi doma říkaly, že musím fotit úplně všechno, tak to dělám,“ usmíval se gólman úspěšného týmu Radovan Lukšík.

Koupačka v moři

Samozřejmě nemohla chybět ochutnávka tradičního pokrmu paella či místního točeného piva. Zatímco v Česku fotbalisté při posledních soutěžních kolech spíše mrznou, borci z Schäferu se na slavné pláži Barceloneta koupali v moři. V 25 stupních ani nevadilo, že bylo trošku zataženo. Zajímá vás teplota vody? Asi 22 stupňů Celsia.

To hlavní ale vítěze Zaměstnanecké ligy teprve čeká. V neděli večer navštíví legendární šlágr La Ligy. Domácí Barca přivítá v „menším“ clásicu Athletic Bilbao. A i Deník bude u toho.