„Takhle odvedené utkání ze strany rozhodčích jsem ještě neviděl. Nezažil jsem nic podobného, hlavně ze strany jednoho z pomezních. Vypadalo to, jako by soupeři z nějakého důvodu pomáhali," byl naštvaný Hošek.

Důvod rozhodně měl. Nejen, že jeho svěřenci ztratili nadějný dvoubrankový náskok, v průběhu utkání byly proti nim také odpískány dvě penalty, udělena červená karta a celkem sedm žlutých.

„Jsem fakt naštvaný, utkání jsme otevřeli velice rychle a už vlastně v patnácté minutě vedli 2:0. Pak se začaly dít věci. Náš hráč jde sám na brankáře, je jasně faulován ve vápně, ale rozhodčí penaltu nenařídí. V závěru poločasu pak přijde vymyšlená penalta proti nám. Kdybychom vedli 3:0, tak je podle mě rozhodnuto," kroutil hlavou kouč Želatovic.

Úvodní dvě šance střetnutí měli domácí, nastřelili však pouze břevno. Pak přišly dva údery ze strany želatovického Michala Calábka. Vedení 2:0 vypadalo pro hosty slibně, v závěru poločasu ale přišla asi nejvíce diskutovaná situace utkání.

„Asi nejvíc rozhodčí ovlivnili hru ve čtyřicáté čtvrté minutě. Tomáš Čtvrtníček odkopával těžký míč v našem pokutovém území, netrefil jej a pomezní rozhodčí z ničeho nic nařídil penaltu. Byl to asi nějaký vymyšlený faul," nechápal Hošek.

Trenér Ústí Radim Žingor o regulérnosti utkání nepochyboval. Výkon rozhodčích hodnotit příliš nechtěl.

„Soupeř byl podrážděný už od začátku, já jsem to trošku očekával, tak jsem klukům před zápasem řekl, ať zbytečně nekecají a věnují se hře, což splnili. Taky jsme tam měli situaci, kdy se dala písknout penalta. Můj syn, který hrál první utkání za Ústí, šel do souboje s gólmanem, a ten jej zalehl. Radima museli odvézt s kolenem do nemocnice. Poté jsem se soustředil spíš na to, co s ním bude," přiznal trenér nováčka z Ústí.

„My jsme už v prvním poločase měli asi pět gólových šancí a ve druhém čtyři. Kdybychom je proměňovali, tak se o výkonu rozhodčích vůbec nemusíme bavit. Penalta v závěru poločasu byla po situaci, kdy Čtvrtníček promáchl ve vápně a přitom loktem zasáhl Oravu. Víc to nebudu hodnotit," uvedl Radim Žingor.

Domácím se díky penaltě podařilo vstřelit kontaktní gól a svého soupeře před odchodem do kabin rozhodit. Toho navíc brzdilo množství obdržených žlutých karet.

Ústí pak diktovalo tempo hry a Želatovice hrály příliš opatrně. To se jim vymstilo v 53. minutě, kdy se prosadil domácí Tomáš Orava. Ten musel v předešlém utkání střídat kvůli zranění, do derby se však dal do kupy.

„Dostali jsme ve druhém poločase další dvě žluté karty, mělo je pak už šest našich hráčů a nám se hra sesypala jako domeček z karet. Museli jsme hrát opatrněji, což byla voda na mlýn domácích. Někteří naši hráči to psychicky neunášeli a dělali chyby," řekl želatovický kouč.

Rozhodující branku obstaral v 68. minutě po další penaltě Jan Šnejdrla a definitivní razítko obstaral zápasu v 84. minutě Radim Pokorný. Ústí se tak radovalo z první výhry po svém návratu do krajského přeboru.

„O poločase jsem musel v kabině trošku zařvat, ale byli jsme jasně lepší na baloně. Soupeř si pak ve druhém poločase vytvořil vlastně jedinou šanci. My jsme do něj bušili, Želatovice pak odcházely fyzicky a asi i psychicky," řekl závěrem trenér Ústí Radim Žingor.

TJ Sokol Ústí – FC Želatovice 4:2 (1:2)

Branky: 45. a 68. Šnejdrla (oba z pen.), 53. Orava, 84. Pokorný.

Rozhodčí: Zelík – Slota, Bartuněk. ŽK: Bezděk, Černotský, Pokorný – Němec, Jemelka, Stokláska, J. Čtvrtníček, Zehnálek, Čech. ČK: J. Čtvrtníček. Diváci: 150.

Ústí: Urbášek – Bezděk, Smolka, Šnejdrla, Sencovici – Černotský, Orava (86. Smolka), Škařupa (89. Kádě), Vladik (87. Ševčík) – Žingor (20. Holoubek), Pokorný. Trenér: Radim Žingor.

Želatovice: Čech – Zehnálek, Vlk, J. Čtvrtníček, T. Čtvrtníček (69. Liška), – Calábek (83. Stokláska), Němec, J. Jemelka (76. Mackovík), Matušík – Bernard – Koplík. Trenér: Pavel Hošek.