„Bylo to těžké utkání. Želatovice přijely hrát fotbal, dobře kombinovaly. My jsme na ně ale vletěli, a přestože jsme dali v obou případech šťastné branky, mohli jsme vyhrát i větším rozdílem," pověděl domácí kouč Zdeněk Hoffmann.

Poprvé se skóre hnulo v 18. minutě. Želatovický obránce nepovedeným odkopem trefil vlastní břevno, míč se odrazil na hlavu Patrika Sencoviciho, a ten jej pohotově poslal do sítě. „Tam jsme jednoznačně zaspali v obraně," zlobil se trenér Želatovic Pavel Hošek.

Jeho tým nepřijel do Ústí ve zrovna nejlepším rozpoložení, jelikož naposledy v domácím prostředí ztratil všechny body s posledními Opatovicemi.

První poločas by hodně ubojovaný, plný nepřesností, takže pro oko diváka ne moc atraktivní podívaná.

„V šatně jsme si řekli, že s tím ještě něco uděláme. Přeskupili jsme obrannou řadu, zlepšili pohyb a naše hra už měla i myšlenku. Začali jsme hrát fotbal, ale paradoxně jsme to byli my, kdo inkasoval," konstatoval Hošek.

Druhou přesnou gólovou trefu si domácí schovávali do 73. minuty. Po nepodařené střele Palackého se míč dostal opět k Sencovicimu, a ten svým druhým zásahem překonal brankáře Čecha.

„Oba góly byly šťastné, vybojované. Byli jsme hladovější po bodech, potřebujeme je," dodal Zdeněk Hoffmann.

„Přestože jsme se dostávali do šancí, tak jsme vždy pohořeli. Buďto nás gólman vychytal, nebo jsme to trefovali vedle. Na jaře se zatím trápíme v zakončení a nedaří se nám navázat na plodný podzim," podotknul sklesle Pavel Hošek.

TJ Sokol Ústí – FC Želatovice 2:0 (1:0)

Branky: 18. a 73. Patrik Sencovici.

Ústí: Lukšík – Černotský, Plesník, Smolka, Pav. Sencovici – Pančochář (60. Zvirinský), Skácel, Páleník, Škařupa – Pokorný (75. Palacký), Pat. Sencovici (90. Bagar). Trenér: Zdeněk Hoffmann.

Želatovice: Čech – Dostál, Čtvrtníček, Bernard, Lecián – Matušík, Němec, Žandovský (80. Dorazil), Koplík – Chuda, Mackovík (67. Havlík). Trenér: Pavel Hošek.