Zápas s Novým Jičínem měl začít v 10 hodin, sudí se z Ústí, které v té době hrálo třetí třídu ve Zlínském kraji, dostali do vesničky u Hranic nakonec pár minut před desátou. Scénka jako ze zábavného seriálu Okresní přebor, tady však šlo o divizi.

„Jen to doložilo, jak se na to utkání asi připravovali. Po deváté hodině volali, že jsou na špatném místě,“ kroutil hlavou domácí trenér Radim Žingor, který tehdy nebyl spokojen hlavně s výkonem hlavního rozhodčího Galáska.

„Byl to chaos. Neříkám, jestli připískával, nebo ne, to je mi jedno. Byla tam ale nesmyslná rozhodnutí,“ ohlížel se Žingor po remíze 1:1.

Více než konečný výsledek se však fanouškům v Ústí (tedy toho „hranického“) do paměti vryl omyl tria sudích.

Takto vypadalo hřiště v Ústí v neděli 21. června 2020 po rozednění.
Hřiště v Ústí je opět pod vodou. Potřetí za čtyři roky

Zajímavostí je každopádně fakt, že stejný hlavní rozhodčí Michal Galásek měl být zkraje července 2018 u sázkařského skandálu ve Lhotce nad Bečvou. Právě tam, na okraji vesničky uprostřed polí, sehráli přípravné utkání fotbalisté Vítkovic s polským celkem Tychy.

Prapodivné vklady během utkání upozornily sázkařské společnosti na to, že tady je něco špatně. Nesmyslně vysoké vklady jako by předpovídaly, že v první půl padnou alespoň dva góly. A stalo se. Hlavní slovo přitom měl mít sudí Galásek.

Během pár minut nařídil hned tři penalty, dvě z toho si údajně doslova vymyslel. „Byl jsem znechucený a uvažoval, že do druhého poločasu ani nenastoupíme,“ prohlásil tehdy vítkovický kouč Jiří Balcárek.

Sudího Galáska, jemuž asistovali Radim Duda s Petrem Šístkem, usvědčil videozáznam z utkání. Komise rozhodčích krajského fotbalového svazu Moravskoslezského kraje v srpnu 2018 rozhodla o nezařazení rozhodčího na žádnou z nominačních listin.

Místo lapálií na úrovni divize či MFSL tak už mohl Michal Galásek „bloudit“ jen okresních soutěžích na Frýdecko-Místecku. Na inkriminovaný zápas si prý vůbec nepamatuje.