„Musíme zlepšit nasazení. Soupeř hrál daleko bojovněji ve středové řadě. Chyběla nám vůle a ochota se podřídit společnému úsilí a výsledku. Přesně to, co jsme ukázali proti Kozlovicím. K tomu se musíme vrátit,“ měl daleko ke spokojenosti trenér SK Hranice Jan Jursík. „Budeme o tom s hráči mluvit. Teď už proti Opavě musíme bodovat, doma potřebujeme nutně vyhrávat,“ ví dobře kouč.

Jediný gól sobotního duelu padl ve 21. minutě po standardní situaci. Dobře kopnutý roh prodloužil slavičínský kapitán a ikona klubu Petr Švach na hlavu Lukáše Mezírky, který se nemýlil.

Domácí v utkání nastřelili ještě dvě tyče a vytvořili si několik tutovek, ty ale neproměnili. Ve druhém poločase to však byly Hranice, kdo měl taktéž tři velké gólové příležitosti. Sobek, Vladař ani Martin Lasovský však vyrovnávací branku vstřelit nedokázali.

JURSÍK: ŠVACH PŘEDVÁDĚL ESTRÁDU

„Byl to i smůlovatý zápas, gól jsme dát měli. Když jsme ve druhém poločase začali soupeře přehrávat, začal slavičínský kapitán Švach předvádět estrádu, tlak na rozhodčí,“ neodpustil si Jan Jursík pár slůvek ke kontroverznímu, ale na divizi stále mimořádně kvalitnímu záložníkovi.

„Nechci se na něj vymlouvat. Jen chci říct, že nějakých patnáct minut před koncem už to byla komedie. Rozdával rány kudy chodil, my když jsme se kolem něj obtáhli nebo na něj nedejbože dýchli, tak se svalil jako pytel brambor, ležel a nadával. Takže se moc nehrálo,“ popisoval hranický kouč.

Pravdou však je, že hranický tým mohou mrzet hlavně nevyužité šance po změně stran. „Měli jsme dát gól nebo dva. Byl to takový zápas na nic. Ke konci jsme byli i fotbalovější. Ale hraje se na branky,“ uzavřel Jan Jursík.

FC TVD Slavičín – SK Hranice 1:0 (1:0)

Branka: 21. Mezírka. Rozhodčí: Kadec – Líkař, Hudec. ŽK: Švach – M. Lasovský. Diváci: 190.

Slavičín: Vypušťák – Goňa, Fojtík, T. Švach, Mezírka – P. Švach, Horáček, Školník, Zvoníček (67. Jurica), Salajka (46. V. Kalous) – Vaculík (79. Kříž). Trenér: Pavel Prešnajder.

Hranice: Tomečka – L. Lasovský, Kundrát, Kalous, Čáp – M. Kuchař, M. Lasovský (81. Kovařčík), Sobek (75. Šišlák) – Vladař, Kušner (65. Nehyba), Vyka. Trenér: Jan Jursík.