Co vás vedlo k účasti v Zaměstnanecké lize Deníku?

Naše firma, SSI Schaefer, má dlouholetou sportovní tradici a soutěživého ducha. Aktivně podporuje nejen firemní sportovní akce, ale i zajímavé soutěže, jakou je například Schaefer Cup, který jsem měl tu čest založit. Přijížděly na něj týmy z našich zahraničních poboček i spolupracujících firem.

Jdete do turnaje s cílem vyhrát nebo u vás platí 'coubertinovská' slova o tom, že hlavní je se zúčastnit?

Vidíme to tak, že zúčastnit se je nezbytnou podmínkou k vítězství v turnaji (úsměv).

Můžete přiblížit váš tým? Kdo bude postrachem soupeřů?

Věříme, že každý člen našeho týmu má potenciál stát se hvězdou. Tým už si většinou vytvoří samotné fotbalové hvězdy. A kdo bude postrachem soupeřů? Myslím, že už naše logo SSI Schaefer samo o sobě vzbuzuje respekt.

Fotbalisté Slavičína (v červeném) nakonec v rámci 26. kola divize E zvítězili na půdě Všechovic 3:2.
Jsme tam namočení, ví Všechovice po porážce. Mají šílené skóre

Pokud se s kolegy bavíte o fotbale, co (klub, soutěž, hráče…) nejčastěji rozebíráte?

Nejvíce sleduji regionální týmy: SK Hranice (MSFL), Tatran Všechovice (divize), Sokol Bělotín (krajský přebor); Sokol Opatovice (1.A třída), Sokol Ústí (1.B třída). Jsem nadšenec pro místní fotbalovou scénu a vždy mám radost, když mohu podpořit hráče, které znám osobně nejen jako sportovce, ale i jako kolegy a přátele.

Čistě hypoteticky: kdybyste měl možnost vzít do mužstva některou ze současných fotbalových hvězd, na koho byste ukázal?

Místo toho, aby můj výběr padl na známé světové hvězdy, dávám přednost hráči, který disponuje charakterovými vlastnostmi jako odolnost, talent, disciplína a pokora. Tyto vlastnosti jsou ve sportovním světě z mého pohledu důležitější než technické dovednosti. Pokud už bych měl jmenovat jednoho hvězdného hráče, pak by volba padla na norského hráče Erlinga Haalanda z anglického Manchesteru City FC.

Nejlepší tým Zaměstnanecké ligy Deníku si za odměnu může vybrat zájezd na fotbal. Který zápas v Evropě vás láká vidět?

Loňský zájezd našeho týmu do Barcelony byl pro hráče naší firmy nezapomenutelný. Za sebe bych letos ocenil možnost sledovat finálový zápas mistrovství Evropy v Německu, ideálně s účastí týmů z České republiky a Anglie. Takový zápas by bylo skvělé shlédnout.