Hasiči Deník
9.12.2009

LIDÉ SVATÉHO FLORIÁNA: Hasiči z Troubek

Troubky - Troubecký sbor dobrovolných hasičů patří k jedněm z prvních, založených na území dnešního okresu Přerov. Vznikl už v roce 1894. O čtyři roky později byla na počest hasičů v obci postavena socha sv.Floriána.

25.11.2009

Lidé svatého Floriána z Malhotic se starají i o kulturu

Malhotice – Především na kulturní život v obci se zaměřuje Sbor dobrovolných hasičů v Malhoticích. Na jaře roku 1881 jej založil tehdejší starosta obce Jan Zamazal spolu s místním učitelem Stáhalou, baronem Bojakovským a hostinským Minářem, který se stal na dlouhá léta velitelem.

18.11.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Hasiči z Říkovic

Říkovice - Oheň byl pro obyvatele Říkovic velkou hrozbou již v dávné minulosti. „Nejstarší záznam o požáru je už z roku 1841, kdy vyhořel zámek, pivovar i všechny chalupy z dolního konce vesnice,“ popsal tehdejší neštěstí jednatel sboru dobrovolných hasičů Radomír Vlach.

12.11.2009

KOZLŮV POČIN: S Německem se nesrovnáváme

Bělotín – Za dva roky tomu bude 130 let, co ve dvoutisícové obci nedaleko Hranic – Bělotíně – existuje Sbor dobrovolných hasičů. Ten původní vznikl v roce 1881 a působil nepřetržitě až do druhé světové války.

5.11.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Hasiči z Brodku u Přerova

Brodek u Přerova - Brodek u Přerova se svým vlastním hasičským sborem pyšní už téměř 110 let.

28.10.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: V Ústí bojují často s velkou vodou

Ústí - Obec, která je na Hranicku pod vodou nejčastěji, to je Ústí. Přesto se jí povodně letos v červnu vyhnuly.

28.10.2009

Lidé svatého Floriána: Hasiči z Ústí

Ústí /FOTOGALERIE/ - Poměrně dlouhou historii má za sebou Sbor dobrovolných hasičů v Ústí. K jeho založení v roce 1895 vedla občany především snaha ochránit své zdraví a majetek.

21.10.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Bližnímu ku pomoci

Dobrčice - V průběhu let prošel sbor doborovolných hasičů v Dobrčicích složitými změnami, několikrát se změnila i jeho celková organizace.

21.10.2009

Lidé svatého Floriána: Hasiči z Dobrčic

Dobrčice - Dobrčice jsou malou vesničkou nedaleko Přerova. Žije tu jen něco málo přes dvě stě lidí, i přesto se však místní mohou pochlubit něčím zvláštním. Téměř pětina obyvatel totiž aktivně působí v hasičském sboru, který je největším organizovaným spolkem v obci. V Dobrčicích, jak se zdá, o hasiče nemají nouzi.

14.10.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Báli jsme se, kdy siréna zahouká znova

Jindřichov - Nedaleko Jindřichova leží Lipná, kde letos z obcí na Hranicku hořelo nejčastěji. U každého požáru asistovali také dobrovolní hasiči z Jindřichova.

14.10.2009

Lidé svatého Floriána: Hasiči z Jindřichova

Jindřichov /FOTOGALERIE/ - Sto let své existence oslavili před třemi lety hasiči v Jindřichově. Místní Sbor dobrovolných hasičů funguje od roku 1906. Na jeho vzniku se tehdy shodli všichni členové obecního výboru. Důvodem, proč organizace vznikla, byla špatná organizovanost dobrovolníků, kteří se seběhli a chtěli pomoci požár uhasit.

7.10.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: V Měrovicích bodují hasičky

Měrovice nad Hanou - Kromě schopných hasičů ze zásahové jednotky zviditelňují Měrovice nad Hanou především ženy – hasičky.

7.10.2009

Lidé svatého Floriána: Hasiči z Měrovic nad Hanou

Měrovice nad Hanou - V letošním roce si hasiči i hasičky z Měrovic nad Hanou připomněli už 120 let od doby, kdy i tady vznikl sbor dobrovolných hasičů.

30.9.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Zaměřují se na trénink mladých

Skalička - Řada každoročně pořádaných kulturních akcí ve Skaličce je pod doménou místního hasičského sboru.

30.9.2009

Lidé svatého Floriána: Hasiči Skalička

Skalička - Zatím žádný požár letos nezaměstnal jednotku Sboru dobrovolných hasičů ze Skaličky. Ta spadá stejně jako většina hasičských sborů v regionu do kategorie JPO5 a zasahuje tak jen u místních událostí.

23.9.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Hasiči z Rokytnice jsou aktivní

Rokytnice - Kromě výborných výsledků a skvělé reprezentace se hasiči a hasičky z Rokytnice mohou pyšnit i svou aktivitou, a to ve všech směrech.

23.9.2009

Lidé svatého Floriána: Hasiči z Rokytnice

Rokytnice /FOTOGALERIE/ - Sto pět let. Tak dlouho už v Rokytnici pomáhají místní hasiči svým sousedům, a to nejen při hašení požárů. Sbor dobrovolných hasičů zde založili už v roce 1904.

16.9.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Pomáhají při požárech i povodních

Hustopeče nad Bečvou - Kromě letošních povodní hasiči v rámci skupiny JPO3 zasahovali také u požáru rodinného domu v místní části Porubě.

16.9.2009

Lidé svatého Floriána: Hasiči z Hustopeč

Hustopeče nad Bečvou - Stále častější požáry a také pád absolutistického režimu, to byly hlavní příčiny k založení sboru hasičů v Hustopečích. Ti v obci existují od 12. února 1884.

9.9.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Zachraňují životy i majetek

Radslavice - Je nespočet věcí, na které jsou v Radslavicích pyšní.

9.9.2009

Lidé svatého Floriána: Hasiči z Radslavic

Radlavice - V Radslavicích byl sbor dobrovolných hasičů založen už v roce 1893.

2.9.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Pomáhali při povodních

Drahutuše - Poslední velký zásah si dobrovolní hasiči z Drahotuš připsali na své konto koncem června.

2.9.2009

Lidé svatého Floriána z Drahotuš

Hranice/Drahotuše /FOTOGALERIE/ - Jeden z nejstarších hasičských sborů v okolí, to jsou hasiči z Drahotuš. Podobně jako v jiných vesnicích v okolí, i zde byl podnětem pro založení vlastního sboru požár. Ten vypukl v roce 1882 v jednom z rodinných domů v Lipenské ulici.

26.8.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Hasiči z Dřevohostic mají vlastní muzeum

Dřevohostice - V současné době jsou dřevohostičtí hasiči nejvíce pyšní na vybudování vlastního muzea.

26.8.2009

Lidé svatého Floriána: Dobrovolní hasiči z Dřevohostic pomáhají po celém okolí

Dřevohostice - Historie vzniku Sboru dobrovolných hasičů v Dřevohosticích je velmi pestrá a sahá až do 19.století.

19.8.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Podjezd v Bělotíně odčerpali za pár hodin

Střítež nad Ludinou - Hasiči ze Stříteže spadají do kategorie JPO3. Pro členy zásahové jednotky to znamená, že v případě vyhlášení poplachu se musí do deseti minut sejít a vyjet k místu neštěstí.

19.8.2009

Lidé svatého Floriána: Renovujeme svou techniku a vybavení

Střítež nad Ludinou - Od roku 1892 se píše historie Sboru dobrovolných hasičů ve Stříteži nad Ludinou. Tehdejší zakládající listinu hasičského sboru podepsalo 30. října celkem 27 členů.

12.8.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Pořádají výstavy

Kojetín - Hasiči z Kojetína jsou za poslední dobu nejvíce pyšní na oslavy svého 135. výročí.

12.8.2009

Lidé svatého Floriána: Kojetínští hasili i radnici

Kojetín /FOTOGALERIE/ - Seskupení dobrovolných hasičů v Kojetíně patří k jedněm z prvních sborů, založených na území dnešního okresu Přerov. Jeho vznik se datuje až do roku 1874. V letošním roce si tedy místní hasiči připomněli již 135.výročí svého působení.

5.8.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Hasili lesní požár

Klokočí - Po dlouhých letech, kdy hasiči z Klokočí pouze trénovali, nastaly chvíle, kdy bylo skutečně horko a bylo nutno zasáhnout doopravdy. 10. března 1992 pomáhali při rozsáhlem požáru mezi Milenovem a Hrabůvkou, kdy shořelo přes sedm hektarů lesa. Zásah navíc komplikoval silný vítr.

5.8.2009

Hasiči v Klokočí po válce málem zanikli

Klokočí /FOTOGALERIE/ - Počátek historie sboru dobrovolných hasičů se začal psát uprostřed válečná vřavy v roce 1942. Úkolem bylo zajistit bezpečnost občanů a jejich majetku před nálety nepřátelských letadel. Dřívější snahy o založení za doby první republiky ztroskotaly kvůli nedostatku financí. Sbor měl tehdy kromě velitele a starosty také dvě zdravotní sestry.

29.7.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Nadšenci a srdcaři

Osek nad Bečvou - V Oseku nad Bečvou si cení nejvíce svého skvělého kolektivu. „Pokud bych měl něco vyzdvihnout, jsou to všichni, kdo sbor tvoří,“ říká velitel zásahové jednotky Radek Buryánek.

29.7.2009

Lidé Svatého Floriána: Osečtí hasiči pracují od srdce

Osek nad Bečvou /FOTOGALERIE/ -Všechno začalo požárem. Podobně jako v ostatních městech a obcích vznikl i osecký sbor dobrovolných hasičů po jednom z větších požárů. V Oseku se tak stalo první zářijový den roku 1905, kdy shořela místní stodola. Netrvalo dlouho a hasičský sbor začal fungovat v obci oficiálně.

22.7.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Družstvo mužů reprezentuje kraj na MČR

Olšovec - Od sedmdesátých let reprezentuje obec Olšovec soutěžní družstvo mužů, které dosáhlo již řady vynikajících úspěchů, jak na okresní, tak na celostátní úrovni.

22.7.2009

Lidé svatého Floriána: Hasiči z Olšovce trénují ve sportovním areálu Rybníček

Olšovec - Dobrovolní hasiči z Olšovce vznikli po obecních volbách zásluhou nového starosty Františka Sklůzaly a radního Rudolfa Rýpara.

15.7.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Hasiči jsou pyšní na kokorské ženy

Kokory - Je nespočet věcí a událostí, na které jsou kokorští hasiči pyšní. „Nemůžeme vypíchnout jednu jedinou,“ říká velitel místních hasičů Ladislav Zapletal.

15.7.2009

Lidé svatého Floriána: Dobrovolní hasiči z Kokor baví celou obec

Kokory /FOTOGALERIE/ - Sbor dobrovolných hasičů v Kokorách vznikl už v roce 1889. V počátcích v něm působilo jedenáct členů, dnes se počet vyšplhal až na čtyřiapadesát činných bratrů a sester hasičského sboru.

8.7.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Opatovičtí hasiči oslaví 120. výročí

Opatovice – V sobotu 18. července chystají v Opatovicích oslavy u příležitosti 120. výročí založení sboru.

8.7.2009

Lidé svatého Floriána: K požárům vyjíždějí z Opatovic dvacetkrát za rok

Opatovice - Podobně jako jednotka Sboru dobrovolných hasičů v Hranicích, i Opatovičtí hasiči spadají do skupiny dobrovolných hasičů JPO2.

8.7.2009

Kraj dá další peníze na povodně

Hranicko/Jesenicko - Další peníze na odstraňování následků záplav obcím na Jesenicku a Hranicku schválili včera zastupitelé Olomouckého kraje na svém mimořádném zasedání.

7.7.2009

Soutěž: Chcete vyhrát bednu sektu?

Hranice - Milí čtenáři, připravili jsme pro vás nový prázdninový seriál, který jsme nazvali Po stopách deníku. Pravidelně každý pátek v Hranickém týdnu vám nabídneme zajímavé místo v České republice, které určitě stojí za to navštívit.

1.7.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Na svém kontě mají poháry i medaile

Veselíčko - V současné době jsou veselští hasiči nejvíce pyšní na svou mládež a družstvo žen. „Nejvíce si cením přístupu závodníků k plnění svých povinností,“ chválí své svěřence vedoucí mládeže, dorostu a žen Michal Hanzlík.

1.7.2009

Hasiči z Veselíčka mají oporu i ve svých ženách

Veselíčko - Pětadevadesát let. Tak dlouho už ve Veselíčku působí dobrovolní hasiči. Jejich historie se začala odehrávat v hospodě, v hostinci u Braunerů.

26.6.2009

Miloslav Vlček navštívil povodní zasažené Hranicko

Hranicko -Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Miloslav Vlček se ve čtvrtek 25. června v odpoledních hodinách vydal vrtulníkem na Moravu do oblastí postižených povodněmi, aby zde osobně zjistil rozsah škod, hovořil s místními starosty a zjistil, jakým způsobem může z výkonu své funkce pomoci.

26.6.2009

Zavítejte na pouť sv. Petra a Pavla

Ústí - Obec Ústí srdečně zve všechny na ústeckou pouť, která se koná ve dnech v sobotu 27. a v neděli 28. června.

24.6.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Bojovali s větrem i se zvířaty

Hranice - Zatímco v roce 2007 vyjížděla jednotka dobrovolných hasičů z Hranic jen k 9 zásahům, vloni už to bylo 26 případů.

24.6.2009

Lidé svatého Floriána: Hasiči v Hranicích se potýkají s řadou nedostatků

Hranice - Svůj sbor dobrovolných hasičů má město Hranice již od roku 1874. Tehdy jej zakládalo 107 osob. Hasiči tehdy byli pod německým vedením, český vliv se mezi nimi rozšířil až o několik let později.

18.6.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: O titul Železného hasiče

Tovačov - V současné době jsou tovačovští hasiči nejvíce pyšní na soutěž, jejíž první ročník zorganizovali letos v dubnu.

18.6.2009

Lidé svatého Floriána: Historie hasičů v Tovačově sahá do roku 1872

Tovačov - Událostí, která vedla k prvním úvahám o vzniku Sboru dobrovolných hasičů v Tovačově, byl velký požár v září roku 1872.

AKTUALITY Z REGIONU

VÍCE >

Internetové stránky pro hasiče nabízí

Dobrovolní hasiči jsou s více než 350 tisíci členy největší organizací v České republice. Často si je lidé spojují s požárním sportem, označovaným také jako hasičský sport, nejdůležitější je však bezesporu doplnění činnosti profesionálních hasičských sborů. Hasičské výjezdy míří kromě hašení požárů i k dopravním nehodám, ekologickým haváriím nebo na pomoc při povodních či dalších živelných pohromách. Dobrovolní hasiči mnohdy zastávají klíčovou roli i z hlediska společenského života v jednotlivých obcích.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT