„Bezpočet požárů, které naše městečko postihly, hlavně ten v roce 1876, který zničil mnoho usedlostí, donutil tehdejší vedení radnice přemýšlet o zřízení hasičského spolku,“ popsal jednatel hasičského sboru Pavel Mrtvý.

Sbor oživili mladí hasiči V Dřevohosticích působili dobrovolní hasiči desítky let, ale nikdy nebyli tak úspěšní a aktivní jako v posledních několika letech. „Novodobá historie se začíná psát až od poloviny 90.let minulého století, kdy se do dění sboru začíná zapojovat „mladá krev“,“ řekl Mrtvý.

V té době se pomalu rozrůstá členská základna, pozornost se věnuje zejména mládeži a obnovuje se tradice soutěží v požárním sportu.

„Od roku 2003 pořádáme soutěž mladých hasičů „O pohár starosty obce“ a od roku 2006 pak „Memoriál bratra Vašíčka“ v soutěži dospělých,“ upřesnil jednatel dřevohostického sboru. V posledních několika letech sbírají místní hasiči ocenění na domácích i okolních soutěžích.

Hasiči pomáhají po celém okolí To, že sbor dobrovolných hasičů má svou nezastupitelnou funkci, potvrdili jeho členové letos už při několika zásazích. „Akceschopnost naší zásahové jednotky se potvrdila v tomto roce už podeváté. Kromě toho jsme zasahujeme a pomáháme i při povodních,“ dodal jednatel sboru Mrtvý.

Svou techniku i pomocnou ruku naposledy nabídli obyvatelům zaplavených Hustopečí nad Bečvou. Nejen hašení, ale i zábava Stejně jako zakládají členové sboru i dnes hasiči pořádají řadu společenských akcí.

„V prvním červnovém týdnu je to Dětský den vždy s bohatým programem, dále pak diskotéky, plesy, vycházky do lesa a mnoho dalších akcí ve spolupráci s úřadem městyse. Obyvatelé Dřevohostic také oceňují naši aktivitu ve sběru starého železa,“ uvedl na závěr Pavel Mrtvý.

Naděžda Švrčková