Dnes má výjezdová Jednotka sboru dobrovolných hasičů Hranic celkem 24 členů a občanské sdružení Sbor dobrovolných hasičů 43 členů. Přesto řeší nejeden zásadní problém.

Přepravní kapacita jejich dvou vozidel, ve kterých vyjíždějí k zásahům a různým společenským akcím, je nedostačující. Aby mohli důstojně reprezentovat naše město na zásazích a soutěžích, nejlepším řešením by bylo další vozidlo.

„Pro příští rok se navíc zvažuje, že budeme jezdit i k dopravním nehodám. Vyprošťovací techniku bychom ale nyní neměli kam dát,“ podotkl velitel výjezdové jednotky Tomáš Kopecký s tím, že nové auto by v tomto případě bylo nutností. Bohužel to není jediný nedostatek.

Podle nového nařízení HZS je omezen počet rozesílaných SMS zpráv o poplachu na 12 čísel. Ne všichni hasiči se tak o mimořádné události dozví. „Momentálně vybíráme nový systém rozesílání zpráv. Samozřejmě svolávání pomocí sirén zůstane v provozu,“ řekl Kopecký.

Dlouhodobým problémem je také nedostatečné hygienické zázemí v hasičské zbrojnici. „Po zásahu nebo tréninku se kluci nemají kde osprchovat. Je zde jen jedno umyvadlo, které navíc není napojené na odpad. Z města je přislíbena nová zbrojnice, která by problém vyřešila. Opravdu na to čekáme jak na smilování,“ připomněl jeden z hasičů.

V části budovy, ve které dobrovolní hasiči mají své zázemí, navíc není jediný záchod. Jednotka sboru dobrovolných hasičů se přes léto zaměřuje i na různé kulturní a společenské akce pro děti. Kromě ukázek techniky dětem nastříkají oblíbenou lehkou pěnu.