Při požáru stodoly v roce 1891 byla pro potřeby hasičů uznána i čtyřkolová pérová stříkačka, ke které zakoupili čtyřicet metrů hadic a vodařské i lezecké výzbroje.

Ruční stříkačka hasičům sloužila do roku 1934, kdy zakoupili novou motorovou stříkačku o výkonu 1200 litrů. I ta byla v 60. letech nahrazena typem PPS 12, které nyní má sbor celkem dvě. První auto, Tatru T – 805, se kterým vyjížděli hasiči k požárům, mají od roku 1975.

Už tři roky jim slouží zásahové vozidlo Avia 31. Technika, se kterou hasiči zasahovali, však nejprve byla uložena v rozšířené kůlně určené pro obecní kočár.

K postavení staré hasičské zbrojnice došlo kolem roku 1900. Od oslav 110 let od založení sboru používají v Olšovci novou zbrojnici, která byla zrekonstruována v rámci modernizace obecního úřadu.

Za dobu své působnosti, která zasahuje už do tří století, vypomáhali u mnoha požárů. K těm největším, na které někteří dodnes vzpomínají, byl požár, který zachvátil zemědělskou usedlost pana Bartoše v roce 1974 nebo sedmnáct let stará událost, kdy hořel les mezi Nejdkem a Stříteží nad Ludinou.

Poslední požár, ke kterému záchranáři z Olšovce vyjížděli, se odehrál loni na jaře v místní části Boňkov. „Patříme do skupiny dobrovolných hasičů JPO5, což znamená, že vyjíždíme jen k událostem s místní účastí.

Třiašedesátičlenný Sbor dobrovolných hasičů tvoří patnáctičlennou Jednotku sboru dobrovolných hasičů, která k událostem vyjíždí,“ vysvětlil starosta Sboru dobrovolných hasičů Karel Bezděk s tím, že ve sboru je 46 mužů, 2 ženy a 15 mladých hasičů.