„Zklamání je samozřejmě velké. Těžko se mi to hodnotí. Bohužel jsme to nezvládli a teď budeme muset řešit, co dál. Budeme hrát I. ligu a je to vůbec poprvé za ta dlouhá léta, co v Hranicích působím. Nutno ale říct, že to není záležitost nová, ale několika posledních let a ten sestup je pouze takové vyvrcholení, které asi přijít muselo," mrzelo hranického lodivoda a ještě nedávno i hráče Radima Brože.

„Samozřejmě se budeme chtít do extraligy vrátit hned, ale je třeba si uvědomit, že i I. liga není vůbec špatná soutěž. Bude také záležet na tom, kdo u nás bude pokračovat, což je otázka několika následujících týdnů," dodal.

Bylo by dobré také připomenout, že si Brož několikrát během sezony pochvaloval, jaké jeho tým udělal pokroky a jak je jeho hra mnohem lepší, než v minulých sezonách. Tento fakt se pak odrazil i do několika dobrých výsledků. Nejvíce pak asi, když se cementářům v rámci čtrnáctého kola základní části podařilo porazit nyní už definitivně páté Brno. Jak ale hranický kouč upozorňuje, je tady jedno velké ale.

„Naše hra sice byla lepší, než v minulých sezonách, ale pouze v základní části. V tom play-out už byla, a nebojím se to říct, prostě špatná. Nedokázali jsme náš výkon ze základní části napodobit ani z poloviny. Musíme teď najít příčiny a poučit se z nich do dalších let. Myslím ale, že velkou roli hrála psychika," vysvětluje.

Poslední skončily Hranice pod jeho vedením i v minulém ročníku, kdy ale neexistoval přímý sestup, a tak šly dva poslední celky do baráže. V ní si pak vybojovaly účast mezi českou elitou díky těsné výhře v dvojzápase se Vsetínem. Bude tedy tento 34letý borec pokračovat na hranické střídačce i v sezoně příští?

Fotbalisté SK Hranice padli doma s 1. SC Znojmo 1:2. Jakub Rolinc
Bolí to, přiznal po další prohře kanonýr Rolinc a poslal vzkaz do Prostějova

„Už jsme se o tom s vedením bavili a podle všeho bych pokračovat měl. Ve sportu ale člověk nikdy neví. Co se však týče mě samotného, tak zájem a chuť do toho samozřejmě mám," popisuje a přidává i první, ač velmi kusé, informace o případných změnách v hráčském kádru: „S kluky už jme to řešili a ne všichni tady samozřejmě zůstanou. Takové to zdravé jádro by ale zůstat mělo. Víme, že jsme to pokazili a touha napravit to je v nás všech. Konkrétní být zatím ale nemohu."

A na závěr své řeči nezapomněl Radim Brož ani na ty nejvěrnější hranické fanoušky, kteří klub i přes bídné výsledky minulých let neúnavně podporovali a stále za svými oblíbenci stáli. „Chápu, že je to pro ně obrovské zklamání. Věřím ale, že nás neopustí, budou nám fandit i mimo extraligu a dopomohou nám třeba se do ní vrátit. A mě nezbývá nic jiného, než každému z nich, i za kluky v kabině, poděkovat. Umím si představit, že fandit manšaftu, který dlouhodobě vyhrává jen párkrát za sezonu, musí být velice těžké. Oni nás ale drželi i tak, za což jim patří respekt," uzavřel.