„Nic podobného jsem v dosavadní kariéře nezažila. A svým způsobem doufám, že už ani nezažiju, protože jsou to skutečně nervy," smála se štěstím trenérka vítězného celku Michaela Kaczmarczyková.

První půle nabídla divákům nadmíru vyrovnaný zápas plný zajímavých šancí a také z nich vzešlých gólů na obou stranách. Skóre se doslova přelévalo ze strany na stranu a žádný z celků si neužil vyšší než dvoubrankové vedení. Tento vývoj samozřejmě více vyhovoval domácím prvoligistům, kteří nakonec po prvních 30 minutách drželi velice nadějné skóre 14:15.

Když se po změně stran Hranice ujaly tříbrankového vedení nejdříve v poměru 20:17 a poté i 21:18, zdálo se, že že favorit konečně našel pevnou půdu pod nohama. Bylo to ale opravdu jen zdání. Domácí hnaní plnou halou dokázali postupně vyrovnat, dostat se do vedení a nakonec utkání dovést za ohlušujícího řevu ke konečnému vítězství v poměru 28:27.

Hokejisté HC Olomouc (v černém) proti HC Dynamo Pardubice (1:2).
FOTO: Dva nešťastné góly Pardubic rozhodly. Černé dresy Moře štěstí nepřinesly

„Celou dobu jsme buď těsně vedli, anebo dotahovali těsnou ztrátu. Bylo to prostě nahoru-dolů. Neumím říct, kde se to nakonec zlomilo, ale řeknu vám proč. Byli jsme prostě psychicky silnější," pokračovala velkobystřická koučka.

Sokol Velký Týnec - FC Sigma Hodolany
Kam za sportem o sváteční středě? Hrají se fotbalové nižší soutěže

 Prvoligový outsider tak za křepčení a melodie Vysokého jalovce postoupil v českém házenkářském poháru do čtvrtého kola, kde si zatím na svého příštího soupeře teprve počká. Otázka, kdo to nakonec bude, ale Bystřičany zatím netrápí.

Zdroj: Deník/David Kubatík

„Vůbec nemám tušení. Nejde o soupeře. Jsou to obrovské zkušenosti. A pokud budeme hrát tak jako dnes, můžeme porazit téměř každého," uzavřela Michaela Kaczmarczyková.

Zdroj: Deník/David Kubatík

Házená Velká Bystřice - TJ Cement Hranice 28:27 (14:15)

Rozhodčí: Brzósková, Sovová. Sedmimetrové hody: 4/5:1/2. Vyloučení: 3:4.

Velká Bystřice: Dobeš 3, Š. Vodička, Menšík 3, Šoustal, Buršík, Schaffner, Mancl 3, Haderka 4, A. Vodička, Wolf, Mužík 7/4, Ostrožovič 5, Vydra 1, Švébiš 2. Trenérka: Michaela Kaczmarczyková.

Hranice: Piwko 2, Hollaschke, Kubeša 1, Vyorálek, Ševčík, Andrš 1, Prudký 5, Halama 4/1, Klein, Dořičák 4, Dolák, Juráš, Zamarski 10, Ciboran. Trenér: Radim Brož.