Evropský šampionát se konal v šesti kategoriích, čtyřech mužských a dvou ženských. Děvčata z HBH Morava, celku složeného z hranických, olomouckých, otrokovických a kunovických hráček v kategorii 43+, ve své skupině nepoznala porážku a přes Italky, Španělky a Norky postoupila do semifinále, kde narazila na norské SLITU.

V napínavém utkání Moravanky zvítězily a postoupily do nedělního finále, kde je čekaly domácí házenkářky Granollers. Před zaplněnou halou a televizními kamerami hráčky HBH Morava odehrály velice napínavé utkání.

I přes jednogólový náskok v prvním poločase Moravanky, oslabené četnými zraněními, v závěru utkání nestačily na domácí Granollers bouřlivě podporované domácím hledištěm a nakonec prohrály o dva góly.

Titul vicemistryň je i tak velkým úspěchem. Nejlepší hráčkou finálového zápasu se stala Veronika Hejtmánková z HBH Morava.

Výsledky: Latino Masters – HBH Morava 7:11, Kolbotn – HBH Morava 6:10, HBH Morava – Notodden Handbalag 16:14, HBH Morava – Slitu 13:10, BM.Granollers – HBH Morava 15:10

Autorka: Leona Černá