Na výhru to ale nestačilo. Cement padl 22:23 a stále čeká na první výhru sezony. „Maloměřice měly rychlý útok a my ne. Daly nám rychlé góly, kdežto my jsme pořád hráli na postavenou obranu. V tom se rozhodlo,“ ohlédl se Stržínek za utkáním.

VIDEO: Poslední minuty utkání a loučení s legendami

Zdroj: Deník/Ivan Němeček

Sám exreprezentant svůj návrat do haly Cementu okořenil třemi góly, při každém z nich fanoušci bouřili, dá se říct, dvojnásobně. Škoda pár neproměněných střel z větší vzdálenosti, pokud by tam spadly, právě Stržínek by Hranicím vystřelil první triumf sezony.

„Čekal jsem, že to bude padat víc, nakonec tam aspoň něco spadlo. Jsem rád, že jsem neudělal úplnou ostudu. Řekl bych ale, že bych měl přenechat místo mladším,“ myslí si Stržínek.

Je nicméně pravdou, že zkušená spojka by se Hranicím hodila. „Přišel jsem jen kvůli Pepovi. Tři roky jsem nehrál, byl jsem na jednom tréninku. Mám už chatrné zdraví, takže jsem rád, že jsem to přežil a nic se mi nestalo,“ usmíval se dnes už 39letý borec, který v roce 2014 v baráži se Srbskem výrazně pomohl pod trenérem Hudečkem k postupu na mistrovství světa v Kataru. Tam se však Stržínek nepodíval.

To jeho kamarád Josef Kučerka se zúčastnil hned tří světových a dvou evropských šampionátů. „Pepa se stal živoucí legendou už během kariéry. Popřál bych mu, aby měl v osobním životě stejné úspěchy, jako v tom sportovním,“ řekl závěrem Martin Stržínek.

Legendární brankář Josef Kučerka se loučil s kariérou utkáním TJ Cement Hranice - SHC Maloměřice Brno. Martin Stržínek a Josef KučerkaLegendární brankář Josef Kučerka se loučil s kariérou utkáním TJ Cement Hranice - SHC Maloměřice Brno. Martin Stržínek a Josef KučerkaZdroj: Deník/Ivan Němeček

Po utkání s Maloměřicemi nezbývalo než naposledy zamávat hranickýcm příznivcům, převzít dary společně s Kučerkou a dalším exreprezentantem Jaroslavem Zemánkem a definitivně se rozloučit s povedenou kariérou.

Nebo ještě Stržínka na palubovce během sezony v hranickém dresu uvidíme?

Legendární brankář Josef Kučerka se loučil s kariérou utkáním TJ Cement Hranice - SHC Maloměřice Brno.
VIDEO: Hranice se loučily s legendárním Pepou Kučerkou. Darovaly mu auto!