„Výsledek utkání rozhodl první poločas, do kterého jsme vstoupili katastrofálně a dali v něm pouhých šest gólů. Nevím, jestli to bylo nějakou nervozitou či nekoncentrovaností. Nejsem na to schopen odpovědět. Každý to musí změnit hlavně individuálně, v sobě, " řekl kouč Cementářů Radim Brož.

A opravdu. Do hranické branky se už od prvních minut sypal gól za gólem a po půli svítilo na světelné tabuli velice nelichotivé skóre 13:6.

„To pro mě bylo nepřijatelné. V šatně jsme si k tomu ale něco řekli a kluci pak ukázali tu hru, kterou bychom se letos chtěli prezentovat," pokračoval hranický trenér.

Od 40. minuty se pak hra začala vyrovnávat i co se týče brankového stavu. Mezi 43. a 49. minutou totiž hraničtí hráči snížili z 18:12 na 19:18 a v maloměřické hale se začalo schylovat k dramatu. Hosté však nakonec nevyrovnali a náskok Jihomoravanů začal znovu mírně narůstat.

„Když jsme to stáhli na rozdíl jediného gólu, tak jsme opět udělali několik technických chyb a začalo to připomínat minulý rok," krčil rameny zklamaný hranický kormidelník.

Tatran Všechovice
Rasismus proti všechovickému hráči? Tým navíc ztratil náskok proti deseti

Hraničtí tak započali novou sezonu stejně jako tu minulou, kdy také padli s Maloměřicemi v prvním kole a potom jim ztracené body na svého největšího soupeře v boji o záchranu chyběly.

„Je to veliká komplikace. Pořád je to ale jen jeden zápas a sezona bude dlouhá. Nyní se z toho musíme všichni poučit a myslím si, že je v našich silách ty Maloměřice příště doma porazit," nenechá si hranický kouč sebrat optimismus.

V příštím kole čeká Hranice první domácí zápas, ve kterém přivítají soupeře z úplně opačného spektra extraligové tabulky. Do haly na Žáčkově ulici totiž přijede úřadující a celkově dvanáctinásobný český mistr z Karviné.

FK Medlov - SK Lipová 2:2
Ohlasy z KP: Brodek nasázel čtyři branky, Želatovice zabraly a vyhrály

„Já se na tuto konfrontaci strašně těším a myslím si, že i kluci by se měli těšit. Jedná se totiž o toho nejlepšího soupeře, kterého naše liga má. A chceme jej potrápit. Hraje u nás pár kluků z Karviné, kteří se určitě budou chtít ukázat. Věřím, že i fanoušci přijdou a podpoří nás," uzavřel Radim Brož.

SHC Maloměřice Brno - TJ Cement Hranice 26:22 (13:6)

Rozhodčí: Michal Hanák – Luboš Pavlíček. Sedmimetrové hody: 0/1 – 2/2. Vyloučení: 2:4. Diváci: 247.

Maloměřice: Zaplatílek, Mazač - Weber 1, Vodička, Horut 5, Jirák 1, Janků, Jung, Koňařík, Koubek 6, Drásal, Ipser, Svoboda 2, Korger 5, Tejzr 1, Hliničan 5. Trenér: František Urban.

Hranice: Vyorálek, Juráš - Magrla, Halama 1, Pinkas 1, Zamarski, Ševčík, Polášek 1, Andrš 1, Kučera 10/2, Tabara, Dořičák, Fulneček 6, Padalík, Dolák 1, Piwko 1. Trenér: Radim Brož.